Yatırım yapmaya başla!

Samsung Galaxy Note 20 ve Galaxy Z Fold 2 ile Kötü Gidişi Tersine Çeviriyor

Samsung’un kısa zaman önce tanıttığı Galaxy Note 20 ve Galaxy Z Fold 2 modellerine olan ilgi şirketi memnun ediyor.
Samsung Galaxy Note 20 ve Galaxy Z Fold 2 ile Kötü Gidişi Tersine Çeviriyor

Güney Koreli teknoloji şirketi Samsung her yıl milyonlarca adet akıllı telefon satışı gerçekleştiriyor. Üst seviyeye yönelik yeni nesil amiral gemileri dikkatleri üzerine çeken şirket, giriş ve orta seviye telefonlarla da yüksek satış rakamlarına ulaşıyor. Yapılan pazar araştırmaları Samsung’un tüm rakiplerinden daha fazla akıllı telefon satışı gerçekleştirdiğini ortaya koyuyor.

Bu yıl ise tüm dünya COVID-19 pandemisinin etkisi altına girdi. Salgının kısa sürede yayılması neredeyse tüm sektörleri olumsuz etkiledi. Akıllı telefon pazarında da daralma yaşandığı daha önce paylaşılan raporlar ile ortaya çıkarılmıştı. Bu daralma Güney Koreli şirket üzerinde de etkisini gösteriyordu.

Geçtiğimiz aylarda teknoloji devi yeni amiral gemilerinin tanıtımını gerçekleştirdi. Galaxy Note 20 ailesi ve katlanabilir ekranlı Galaxy Z Fold 2 görücüye çıktı. Gelen güncel veriler bu telefonların Samsung’daki kötü gidişi tersine çevirdiğini işaret ediyor.

Yeni Telefonlara Büyük İlgi

Yeni Telefonlara Büyük İlgi

Teknoloji devi son günlerde Galaxy Note 20 ve Galaxy Z Fold 2’ye olan ilgiden dolayı son derece memnun. Şirket yılın üçüncü çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 58 oranında karını artıracağını açıklamış ancak bu veriler beklentilerin de üzerinde geldi. Şirketin paylaştığı raporda yüzde 59 oranında kar elde edildiği belirtildi. Temmuz – eylül aylarını kapsayan dönemde şirket 10 trilyon doların üzerinde işletme karına ulaştı.

Bu artışta yeni amiral gemileri Galaxy Note 20 ve Galaxy Z Fold 2 modellerine olan ilginin önemli rol oynadığı belirtiliyor. Şirket diğer yandan veri merkezleri için bellek yongaları üretiyor. Bu ürünlerin satış fiyatının düşürülmesi ile son çeyrekte edilecek karın azalabileceği tahmin ediliyor. Şirket ayrıca kendi telefonları başta olmak üzere rakibi olan pek çok modele OLED ekran panelleri tedarik ediyor.

Teknoloji devinin ekran sektöründeki işletme karında yüzde 52 oranında artış ile 8.2 milyar dolara çıkardığı belirtildi. OLED ekranların kullanımı her geçen gün artıyor ve Samsung bu pazarın en büyük tedarikçilerinden biri konumunda.

Şirket 2921 yılı için küresel talepte artış beklentisi içinde. Ancak COVID-19’un yeni dalgalar ile kendisini göstermesi ile beraber belirsizliklerin devam edebileceği belirtiliyor. Galaxy Note 20 ailesi önümüzdeki dönemde iPhone 12 ve Mate 40 ailesi ile pazarda rekabet edecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum