Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Samsung Galaxy Note 10 Plus için 3 Boyutlu Tarama Uygulaması Geliştirdi

Güney Koreli akıllı telefon üreticisi Samsung, yeni amiral gemileri Note 10+ için 3 boyutlu tarama yapabilen uygulama geliştirdi.
Samsung Galaxy Note 10 Plus için 3 Boyutlu Tarama Uygulaması Geliştirdi
HABER GİRİŞ

Akıllı telefon pazarında en fazla kullanıcıya sahip olan Samsung, her geçen gün yeni modeller geliştirmeye devam ediyor. Android ekosisteminin en güçlü telefonlarına imza atan teknoloji devi geçtiğimiz günlerde büyük ekranlı yeni amiral gemisi Galaxy Note 10 ürünlerini tanıttı. Galaxy Note 10 ve Galaxy Note 10+ modelleri ile kullanıcı karşısına çıkan Samsung, yeni ürünleri ile konuşulmaya devam ediyor.

Şirket geçtiğimiz gün itibariyle Galaxy Note 10 serisini 70 ülkede satışa sundu. Yeni amiral gemileri ile sahnede yerini alan Samsung, telefonlarına yönelik uygulamalar geliştiren bir şirket. Teknoloji devi Galaxy Note 10+ modeline özel bir kamera uygulaması yayınladı. Geliştirilen uygulama 3 boyutlu nesneleri tarayıp tanımlayabiliyor. 3D Scanner adı verilen uygulama Samsung’un kendi uygulama mağazası Galaxy Store’da yerini aldı.

Samsung’a 3 Boyutlu Tarama Özelliği

Samsung’a 3 Boyutlu Tarama Özelliği

Yeni Galaxy Note 10 serisi pek çok özelliğe sahip. Cihazlar hem donanımsal hem de tasarım olarak kullanıcıdan olumlu not alırken, şirket bu deneymi daha yükseğe taşımak adına yeni uygulamalar geliştiriyor. Geliştirilen son uygulama ile Samsung Galaxy Note 10 Plus’ın kamerası etraftaki nesneleri 3 boyutlu olarak algılayabilecek. 3D Scanner adlı uygulama bu işlemi yaparken cihazın üzerinde bulunan 3D ToF sensöründen yararlanıyor.

Bu sensör sadece Galaxy Note 10 Plus modelinde bulunuyor. Dolayısıyla Galaxy Note 10 için böyle bir özelliğin olmadığını belirtmekte yarar var. Uygulama nesneleri her yönden tarıyor ve üç boyutlu modellemesini oluşturuyor. Ancak bu tarama esnasında dikkat edilmesi gereken etrafta başka bir nesne olmaması. Çünkü uygulama o nesneyi de algılayacaktır. Dolayısıyla tarama işleminin sonucunun farklı olmasına neden olacaktır.

GCM Yatırım Banner

Modeller GIF Haline Getirilebiliyor

Modeller GIF Haline Getirilebiliyor

Samsung’un Galaxy Note 10+’ın kullanımına sunduğu 3D Scanner uygulaması objeleri tanımada oldukça başarılı. Kullanıcılar taradıkları ve modellemesini oluşturdukları nesneleri istedikleri medya öğesine çevirebiliyor. İsteyenler taradıkları nesneleri GIF resmine çevirebiliyor hatta fotoğraf ve video eklemek mümkün oluyor.

Akıllı telefon pazarında piyasada yerini alan yeni modeller gelişmiş kameraları dikkatleri üzerine çekiyor. Samsung’un burada güçlü olması için böyle bir uygulama geliştirmesi önemli. Rakip üreticilerden de benzer bir uygulama gelir mi bekleyip göreceğiz. Ancak 3 boyutlu tarama için kameralarda ToF sensörü olması şu an için gerekli görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.