Yatırım yapmaya başla!

Samsung Katlanabilir Telefonu Galaxy Fold için Daha Önceden Verilmiş Ön Siparişleri İptal Etti

Akıllı telefon üreticisi Samsung, katlanabilir ekranlı telefonu Galaxy Fold için daha önceden verilmiş ön siparişleri iptal ettiğini açıkladı.
Samsung Katlanabilir Telefonu Galaxy Fold için Daha Önceden Verilmiş Ön Siparişleri İptal Etti

Dünyanın en çok akıllı telefon satışı yapan firmalarının başında gelen Samsung, geliştirdiği yeni modeller ile gündeme gelmeye devam ediyor. Şirket geçtiğimiz günlerde Galaxy Note 10 ailesini satışa sunmuş ve büyük oranda beğeni toplamıştı. Bu yıl itibariyle katlanabilir telefonların sıkça konuşulduğuna tanık oluyoruz.

Samsung ve Huawei, katlanabilir ekran teknolojisine yatırım yapan başlıca firmalar arasında geliyor. Ancak bu ürünlerde çıkan sorunlar katlanabilir telefonların son durumunu yılan hikayesine çevirmiş durumda. Samsung’un Galaxy Fold adını verdiği katlanabilir telefonu geçtiğimiz aylarda tanıtılmış ve satışa sunulacaktır. Telefonun satılmasına kısa bir süre kala bazı sorunlar ortaya çıkmış ve şirket kullanıcıya sunacağı tarihi ertelemişti.

Galaxy Fold’un sorunlarını halleden ve bazı geliştirmeler yapan Samsung, önümüzdeki günlerde satışa sunmayı planlıyor. Telefon Şubat ayından bu yana ön sipariş ile alınabiliyordu. Ancak Samsung daha önceden verilmiş ön siparişleri iptal ettiğini duyurdu.

Ön Siparişler İptal Edildi

Ön Siparişler İptal Edildi

Samsung kullanıcılarının en çok beklediği akıllı telefon modellerinden birisi hiç kuşkusuz katlanabilir Galaxy Fold olmakta. Telefonun test sürecinde çıkan sorunlar nedeniyle bir süredir yeniden geliştirme aşamasında olduğu biliniyor. Tabi bu süre içerisinde çok sayıda kullanıcı yeni ürün için ön sipariş talebinde bulunmuştu. Samsung yaptığı açıklama işle Galaxy Fold için verilmiş olan tüm ön siparişleri iptal etti. Şirket ayrıca bu müşterilerine teşekkür mahiyetinde 250 dolar değerinde hediye çeki tanımladı.

Samsung kullanıcılarını e-posta yoluyla bilgilendirdi ve açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Önümüzdeki haftalarda uzun zamandır beklenen Galaxy Fold’un ABD’de piyasaya sürüleceğini dünyaya duyurmanın heyecanını yaşıyoruz. Bildiğiniz gibi bu cihaz, bir akıllı telefonun neler yapabileceğini yeniden tasarlıyor.

Bizim en büyük önceliğimiz, bu devrimci yenilikle mümkün olan en iyi kullanıcı deneyimine sahip olmanızı sağlamaktır. Bu yüzden, tüm müşterilerimize yeniden düşünmeleri için fırsat tanıyoruz ve dolayısıyla mevcut ön siparişinizi maalesef iptal ettik. Bu kararı almak hiç kolay olmamış olsa da, bunun yapılması gereken doğru bir şey olduğuna inanıyoruz.”

Teknoloji devi kullanıcılarına herhangi bir Samsung ürününün satın alınması için 250 dolar hediye çeki verdiğini belirterek, “Galaxy Fold, mobil teknolojide yeni bir dönemin başlangıcını ifade ediyor ve bu nedenle Samsung uzmanlarına doğrudan erişebilmenizi sağlayan yeni bir “Galaxy Fold Premier Service” hizmeti de dahil olmak üzere cihazın premium ve özel doğasıyla eşleşen yeni bir müşteri deneyimi icat ettik. Tüm bunlar, Galaxy Fold sahiplerine bu teknolojiyi keşfetme ve bu yeni teknolojiye alışma fırsatı verecektir.

Sabrınız için teşekkürlerimizin bir göstergesi olarak, “Samsung.com”da herhangi bir şey almak için kullanacağınız bu 250 dolarlık çeki kabul edin. Satın almaya hazır olduğunuzdaysa “Samsung.com/us” adresine gelin ve ödeme sırasında kişisel promosyon kodunuzu kullanın.” ifadelerine yer verdi.

Yeni Ön Sipariş Başlatıldı

Yeni Ön Sipariş Başlatıldı

Şirket daha önce verilen ön siparişleri iptal ederek aynı süreci yeniden başlattığını duyurdu. Kullanıcılar bugün itibariyle Galaxy Fold için yeniden ön sipariş verebilirler. Ayrıca daha önceden ön sipariş vermiş olan kullanıcılar 250 dolar indirimden faydalanabilirler. Dilerlerse bu hediye çekini başka bir üründe de kullanabilirler. Geçtiğimiz günlerde ön sipariş veren kullanıcılar için Samsung’un büyük jest yaptığını söyleyebiliriz.

Yeni nesil katlanabilir telefon 18 Eylül’de Fransa, Almanya, İngiltere ve Singapur’da kullanıcılara sunulacak. Eylül ayının sonu itibariyle ABD pazarında yerini alması beklenen Galaxy Fold’un 1750 Euro fiyat etiketine sahip olması bekleniyor. Cihazın ülkemizde ne zaman satışa sunulacağı ise henüz bilinmiyor. Ancak beklenen fiyatı ile ülkemizde mevcut tüm telefonlardan pahalı olacağını söyleyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum