Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Samsung Dizüstü Bilgisayarlar için OLED Panel Üretmeye Hazırlanıyor

Samsung’un dizüstü bilgisayarlarda kullanılmak üzere 90 Hz OLED ekran üreteceği açıklandı.
Samsung Dizüstü  Bilgisayarlar için OLED Panel Üretmeye Hazırlanıyor

Güney Koreli teknoloji devi Samsung pek çok farklı sektörde aktif olarak faaliyet gösteriyor. Şirketin adını ağırlıklı olarak akıllı telefon ve akıllı televizyon pazarlarında duymak mümkün. Bu ürünlerin yanı sıra ekran üretiminde de şirketin büyük bir paya sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Dünyanın en büyük ekran paneli üreticisi olarak bilinen Samsung, pek çok firmaya da ürün tedariği sağlıyor. Bilindiği üzere son yıllarda yeni nesil akıllı telefonlarda OLED paneller yaygın olarak kullanılıyor.

Bu ekranlar çok daha etkileyici görüntüler elde edilmesini ve düşük güç tüketimini sağlıyor. Teknoloji devi bu panelleri daha fazla üründe yer vermek adına yeni adımlar atmaya hazırlanıyor. Yapılan son duyuru ile 90 Hz OLED ekranların toplu üretileceği açıklandı. Dünyada dizüstü bilgisayarlarda ilk kez OLED ekranlara yer verilmiş olacak.

OLED Ekranlar Dizüstü Bilgisayarlara Geliyor

OLED Ekranlar Dizüstü Bilgisayarlara Geliyor

Çoğu dizüstü bilgisayar ve dizüstü bilgisayar artık 60Hz yenileme hızı sunarken, Samsung Display bugün dünyanın ilk 90Hz OLED dizüstü bilgisayarlarını bu yılın ilk çeyreğinde seri olarak üreteceğini duyurdu. Samsung Display İcra Kurulu Başkanı Joo Sun Choi, şirketin Mart ayından itibaren dizüstü bilgisayarlar ve dizüstü bilgisayarlar için tasarlanan çok büyük miktarlarda 14 inç, 90 Hz OLED ekranlar üreteceğini söyledi.

Şirket yöneticisi Choi, “OLED ekran panelleri, tele-çalışma, çevrimiçi eğitim, video akışı ve oyunlarda kullanılan dizüstü bilgisayarlar için çeşitli tüketici ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayabilir” diye konuştu. Samsung Display, bu yıldan itibaren dizüstü bilgisayarlarda yenileme hızları için yeni bir mükemmellik düzeyine ulaşmak için küresel üreticilerle yakın işbirliği içinde çalışarak pazarda büyük bir değişiklik yapılmasına yardımcı olduğunu söyledi.

Teknoloji devi OLED paneller yüksek özellikli bir kullanım gerektirse de tüketicilerin 90 Hz yenileme hızı sunan OLED ekranları satın alma fırsatına çabucak ısınacağına inanıyor. OLED paneller statik görüntüleri saniyede 90 kez oluştururken, hareketlerin renk açısından çok daha gerçekçi veya daha hızlı görünmesini sağlarlar. Bu nedenle, yeni yenileme hızı güncellemeleri hareket halinde daha sık değişir ve izleyiciye neredeyse kusursuz görünen daha pürüzsüz görünümlü görseller sağlar.

OLED ekranlar bir ekrandan diğerine aynı yenileme hızına sahip LCD ekranlara göre çok daha hızlı geçiş yapabiliyor. Sonuç olarak OLED ekranlar, ödün vermeden oyun oynamayı ve film izlemeyi daha canlı, zevkli bir deneyim haline getirebilir. 90Hz OLED yenileme hızları, aslında bugün piyasadaki en hızlı ekran yanıt süresinin 10 katıdır. 90Hz OLED ekranların 120Hz LCD ekranlarla aynı seviyede olan yüksek hızlı yenileme deneyimi sunduğu belirtiliyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum