Yatırım yapmaya başla!

Samsung’un Aldığı Patent Dışa Doğru Katlanabilir Telefonu İşaret Ediyor!

Geçtiğimiz günlerde katlanabilir telefon modeli Galaxy Fold’u tanıtan Samsung, sonraki modelleri için farklı tasarımlar peşinde…
Samsung’un Aldığı Patent Dışa Doğru Katlanabilir Telefonu İşaret Ediyor!

Sektörün önde gelen akıllı telefon üreticisi Samsung, piyasaya sürdüğü yeni modeller ile her zaman dikkatleri üzerine toplamayı başaran bir firma. Bu yıl akıllı telefon pazarında en çok konuşulan konulardan birisi katlanabilir telefonlar olmakta. Teknoloji devleri katlanabilir telefon modellerini tanıttığı şu günlerde, Samsung aldığı yeni bir patent ile gündeme geldi.

Şirket geçtiğimiz ay ilk katlanabilir telefon modeli Galaxy Fold’un tanıtımını gerçekleştirmişti. Yeni tanıtılan katlanabilir telefon satışa sunmaya hazırlanırken, bir yandan da önümüzdeki dönemde çıkacak olan katlanabilir telefon modelleri ile ilgili gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Gelen son haberler Güney Koreli akıllı telefon üreticisi yeni bir katlanabilir telefon modelinin üzerinde çalışıyor.

Samsung’tan Dışa Katlanabilir Telefon Geliyor

Samsung’tan Dışa Katlanabilir Telefon Geliyor

Geçtiğimiz ay tanıtılan Galaxy Fold modeli bilindiği üzere içeri doğru katlanabilen bir özelliğe sahip. Telefonun üzerindeki küçük ekran sayesinde, katlanmış halde bile kullanmak mümkün oluyor. Ancak Samsung’un son olarak almış olduğu patentte, bu işlevi dışa katlanabilir şekilde gerçekleştirmek mümkün olacak. Patent çizimleri paylaşılan cihazda telefonun dışa doğru katlanacağı görülüyor.

Dışa doğru katlanan cihazın parçalarının birbirinin içine doğru kaydırıldığı görülürken, telefon katlandığı halde düz bir görünüme bürünecek. Arka kısımda yer verilen kilit mekanizması ise telefon çalışır haldeyken parçaların ayrılmasını engelleyecek. Patentte yer alan tasarımın bizlere istiridye kabuğunu anımsattığını söyleyebiliriz.

Benzer bir tasarımı geçtiğimiz günlerde Motorola da paylaşmıştı ancak o telefon içe katlanan özelliğe sahip olmakta. Paylaşılan çizimlerde dikkat çeken bir diğer nokta ise kameraya yer verilmemiş olması. Samsung’un yeni tanıttığı Galaxy Fold’un Türkiye’de ne zaman satışa çıkacağı ise merak edilen ayrı bir konu. Henüz şirketten resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak yakın kaynaklara göre Mayıs ayı içerisinde Galaxy Fold’un Türkiye’de raflarda yerini alması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum