Yatırım yapmaya başla!

Samsung Asya Kıtasında Kullanıcıların İlk Tercihi Olmaya Devam Ediyor

Yapılan araştırmalar Samsung’un Asya’daki en sevilen şirket olduğunu gösteriyor.
Samsung Asya Kıtasında Kullanıcıların İlk Tercihi Olmaya Devam Ediyor

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, dünyanın önde gelen şirketleri arasında yer alıyor. Başta akıllı telefon ve akıllı televizyon ürünleri olmak üzere kullanıcıların ihtiyacı olan hemen her türlü üreten Samsung, her geçen gün hızla büyümeye devam ediyor. Şirket geçtiğimiz günlerde 2020 yılının ikinci çeyrek verilerini açıklamış ve gelirlerini geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 23 artırmıştı.

Şirket Güney Kore merkezli olmasına rağmen dünyanın dört bir yanında pazarının önde gelen ürünlerini sunuyor. Ancak Asya kıtasına yönelik yapılan araştırmalar Samsung’un bu bölgede daha fazla sevildiğini gösteriyor. Nielsen ve Campaign Asia-Pacific araştırmaları 14 farklı Asya ülkesi üzerinde yapıldı. Bu araştırmalarda teknoloji devinin Asya’nın en fazla sevilen ülkesi olduğu bir kez daha ortaya çıkmış oldu. Şirket uzun yıllardır bu unvanı elinde bulunduruyor.

Samsung Asya’da Seviliyor

Samsung Asya’da Seviliyor

Araştırmayı yapan Nielsen ve Campaign Asia-Pacific şirketleri dünyanın en iyileri arasında gösteriliyor. Asya’daki tüketiciler üzerinde yapılan araştırma Samsung’un geçtiğimiz 8 yılda olduğu gibi yine kıtanın en sevilen firması olduğunu ortaya koydu. Şirket geçtiğimiz 8 yıldır yapılan araştırmada zirvedeki yerini koruyordu.

Araştırmada şirketler 5 ana kategori altında değerlendiriliyor. En iyi akıllı telefon, en iyi ev teknolojisi ve en çok sevilen marka gibi kategorilerin olduğu araştırmada Samsung dünya devlerini geride bırakmayı başardı. Uzmanlar şirketin inovatif alanda yaptığı yatırımların bu sonuçlarda önemli rol oynadığını düşünüyor.

Hazırlanan rapora göre Apple, Panasonic ve LG gibi firmaların Samsung’un ardından geldiği görülüyor. Şirketlerin ortak yaptığı araştırmada Samsung’dan sonra Asya’da en sevilen firmaların sıralaması şu şekilde:

  • Apple
  • Panasonic
  • LG
  • Nestle
  • Sony
  • Nike
  • Chanel
  • Google
  • Philips

Güney Koreli şirket 5 Ağustos tarihinde Galaxy Note 20 serisi başta olmak üzere yeni ürünlerinin tanıtımını gerçekleştirecek ve milyonlarca kişinin dikkatini üzerine toplayacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum