Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Samsung’un Yeni Nesil Akıllı Televizyonları Google Asistan Desteğine Kavuşuyor

Samsung ile Google arasında yapılan iş birliği kapsamında 2020 model akıllı televizyonlar Google Asistan desteğine kavuşuyor.
Samsung’un Yeni Nesil Akıllı Televizyonları Google Asistan Desteğine Kavuşuyor
Yorum

Gelişen teknoloji ile beraber pek çok yenilikçi ürün ve hizmet insanların beğenisine sunuluyor. Güney Kore merkezli teknoloji şirketi Samsung, akıllı televizyon pazarındaki yüksek payı ile rakiplerinden ayrılıyor. Şirket mobil cihazlarda olduğu gibi akıllı televizyonlarında sunduğu deneyimi yükseltmeye devam ediyor. Teknoloji devi yıl sonuna kadar 2020’de satışa çıkan akıllı televizyonlarında Google Asistan desteğinin sunulacağını açıkladı.

Bu hizmet geçtiğimiz günlerde ABD’deki Samsung kullanıcıları için sunulmuştu. Samsung’dan yapılan açıklamada bu yılın sonuna kadar 12 ülkede Google Asistan desteğinin sunulacağı belirtildi. Kullanıcılar böylece kanal değiştirme, ses seviyesini ayarlama gibi işlemleri Asistan’a sesli komut vererek gerçekleştirecek.

Samsung’dan Google Asistan Açıklaması

Samsung’dan Google Asistan Açıklaması

Samsung’dan yapılan açıklamada 2020 model akıllı televizyonlarda Google Asistan uygulamasının mevcut olduğu ve yıl sonuna kadar 12 ülkede kullanıma sunulacağı belirtildi. Daha önce ABD’de sunulan hizmet Kasım ayı sonuna kadar İspanya, Brezilya, Hindistan ve Güney Kore’de kullanılabilir durumda olacak. Halihazırda bu televizyonlarda Amazon Alexa ve Samsung’un kendi akıllı asistani Bixby bulunuyor.

Google Asistan desteği sayesinde televizyonu sesli olarak kontrol etmek mümkün olacak. Uygulama ile kanal değiştirme, ses seviyesini ayarlama gibi işlemlerin yanı sıra, hava durumu hakkında bilgi ya da müzik çalması istenebilecek.

Samsung Electronics’te Görsel Ekran İşinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Seline Han, “Akıllı TV’lerimizde sesli asistanların kullanımı, Bixby’nin 2018’de piyasaya sürülmesinden bu yana katlanarak arttı. Google Asistan ve Amazon Alexa artık desteklendiğinden, kullanıcılarımızı akıllı TV’lerinden daha da fazlasını istemeye davet ediyoruz.” diye konuştu.

Google Asistan Ürün Yönetimi Direktörü Jack Krawczyk ise uygulamalarını Samsung marka akıllı televizyonlara getirerek, insanların günlerini daha iyi yönetmesini amaçladıklarını söyledi. Google Asistan uygulaması akıllı ev aletleriyle de uyumlu çalıştığı biliniyor. Dolayısıyla Samsung akıllı televizyonlar üzerinden akıllı ev cihazları da yönetilebilecek.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu