Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Samsung Akıllı Televizyon Pazarındaki Liderliğini Sürdürüyor

Akıllı televizyon pazarına yönelik yapılan son araştırma Samsung’un liderliğini sürdürdüğünü ortaya koydu.
Samsung Akıllı Televizyon Pazarındaki Liderliğini Sürdürüyor

Teknolojinin hızla gelişmesi ile beraber şirketler kullanıcıların karşısına çok daha iddialı ürünler ile çıkıyor. Akıllı televizyon ve akıllı telefon ürünleri bu alanda ilgi gören başlıca cihazlar olmakta. Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung her iki pazara yönelik piyasanın en iddialı ürünlerini kullananların beğenisine sunuyor. Şirket akıllı telefon pazarında olduğu gibi akıllı televizyon pazarında da büyük bir paya sahip olmakta.

Yapılan son araştırma şirketin akıllı televizyon satışlarına yönelik oldu. Bu alanda Samsung’un karşısında LG, Panasonic, Sony, Philips, Xiaomi gibi rakipler bulunuyor. Samsung uzun yıllardır bu pazarın lideri konumdaydı. Son paylaşılan veriler bu sıralamanın kolay kolay değişmeyeceğini gösteriyor. Ayrıca son dönemde dünyayı etkisi altına alan COVID-19’un da televizyon satışlarının artmasına neden olduğu belirtiliyor.

Samsung 14 Yıldır Lider

Samsung 14 Yıldır Lider

Pazar araştırma şirketi Strategy Analytics tarafından paylaşılan rapor akıllı televizyon rekabetindeki son durumu ortaya koydu. Bilindiği üzere bu yılın ilk aylarından itibaren tüm dünyada COVID-19 pandemisi etkisini gösterdi. Bu durum insanların evlerinde daha fazla vakit geçirmesine neden oldu. Dolayısıyla akıllı televizyon satışlarında belirgin bir artış yaşandı. Kullanıcılar YouTube, Netflix, HBO Now gibi dijital mecralara televizyonlar üzerinden erişim sağlamaya başladı.

Güney Koreli teknoloji devi 2006 yılından bu yana akıllı telefon rekabetindeki üstünlüğünü korumayı sürdürüyor. Rapora göre insanların büyük bölümü video izlemek ve canlı yayın yapmak için Samsung ürünlerini tercih ediyor. Şirketin canlı yayın ekipmanları pazarın yüzde 14’üne hakim durumda. Teknoloji devini bu rekabette yüzde 12 ile Sony ve yüzde 8 ile LG takip ediyor. Araştırma şirketi insanların canlı yayın yapmak adına akıllı telefonlar yerine akıllı televizyonları tercih ettiğini belirtiyor.

Yeni nesil televizyonlarda çeşitli işletim sistemleri bulunuyor. Yazılım tarafındaki rekabette de Samsung’un rakiplerine karşı liderliği söz konusu. Şirketin Intel ile beraber geliştirdiği Tizen işletim sistemi kullanıcıların yüzde 11’i tarafından tercih ediliyor. LG’nin geliştirdiği WebOS ve Sony’nin PlayStation platformu yüzde 7’lik paya sahip olmakta. Strategy Analytics akıllı televizyon kullanıcılarının dünya genelinde 1.1 milyarı aştığını ve bu sayının artmaya devam edeceğini belirtiyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum