Yatırım yapmaya başla!

Samsung’un Akıllı Telefon Sektöründeki Liderliğini Kaptırmaya Niyeti Yok!

Samsung Mobile CEO’su Dj Koh, akıllı telefon piyasasında önümüzdeki 10 yıl daha liderliği kimseye kaptırmayacaklarını söyledi.
Samsung’un Akıllı Telefon Sektöründeki Liderliğini Kaptırmaya Niyeti Yok!

Mobil telefon sektöründe uzun zamandır Güney Koreli teknoloji devi Samsung lider konumda. Sektörün içinden gelen verilere göre son yıllarda durgunluk dönemi yaşansa da Samsung, pazardaki hakimiyetini kaybetmiyor. Şirketi Huawei ve Apple takip ediyor. Samsung Mobile CEO’su Dj Koh rakiplerine göndermelerde bulundu ve şirketin geleceğine dair çarpıcı açıklamalar yaptı.

Samsung’un gelecek planlarından bahseden Dj Koh, Huawei ile içinde bulundukları rekabetin kullanıcılara olumlu şekilde yansıdığını belirterek, önümüzdeki 10 yıl daha liderliği kaptırmayacaklarını ifade etti. Samsung CEO’su ayrıca katlanabilir telefonları Galaxy Fold ve akıllı telefon pazarına dair önemli açıklamalarda bulundu.

‘Katlanabilir Telefon ve 5G’ye Odaklanacağız’

‘Katlanabilir Telefon ve 5G’ye Odaklanacağız’

Akıllı telefon pazarında küresel bazda bir yavaşlama olduğuna dikkat çeken Dj Koh, “Samsung, 10 yıl boyunca akıllı telefon pazarında lider oldu ve yeni mobil deneyimler geliştirmeye ve hayal etmeye devam ederek önümüzdeki 10 yıl boyunca aynı kalacak.” diye konuştu. Geleceğe dair iddialı olduklarını vurgulayan Samsung Mobile’ın patronu, 5G ve katlanabilir telefonlara olan yatırımlarını artıracaklarını belirtti.

Dj Koh, katlanabilir telefonlarda büyük potansiyel gördüklerini ifade ederek “Tüketiciler taşınabilirlikten ödün vermeden daha büyük ekranlar arıyor. Şimdiye kadar, ekran boyutunun cihazın boyutuyla sınırlı olduğu bir dünyada yaşadık. Samsung, bu ihtiyaçların gelişimini göz önünde bulundurdu ve oyunu kökten değiştirdi. Bu yeni akıllı telefon formatı, benzeri görülmemiş mobil deneyim. Samsung’un katlanabilen akıllı telefonu ile sadece yeni bir kategori değil, mobil endüstrisinin bir sonraki bölümünü de yazıyoruz.”diye konuştu.

Huawei ile Samsung Arasındaki Fark Azalıyor

Huawei ile Samsung Arasındaki Fark Azalıyor

Samsung CEO’su Dj Koh, geleceğe dair oldukça iddialı açıklamalarda bulunmasına rağmen, sektörden gelen veriler durumun pek te öyle olmadığını gösteriyor. Counterpoint Technology Market Search tarafından açıklanan verilere detaylı bakıldığında Samsung ile Huawei arasındaki farkın son yıllarda azaldığı görülüyor.

Şirket geçtiğimiz yıl akıllı telefon satışlarında 318 milyondan 290 milyona gerilemiş iken, Huawei’nin aynı dönemde satışlarını 153 milyondan 206 milyona yükselttiği belirtiliyor. Huawei’nin son yıllardaki yükselişinin takdire şayan olduğunu söyleyebiliriz. Samsung CEO’su gelecek 10 yıl boyunca liderliği bırakmayacaklarını söylese de, Huawei ile kıyasıya rekabet edecekleri görülüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum