Yatırım yapmaya başla!

Samsung Akıllı Telefon Ekranı Üretmek için Hindistan’a Dev Yatırım Yapıyor

Güney Koreli teknoloji devi Hindistan’da telefon ekranı üreteceği yeni bir tesis kuracak.
Samsung Akıllı Telefon Ekranı Üretmek için Hindistan’a Dev Yatırım Yapıyor

Dünyaca ünlü teknoloji şirketi Samsung, akıllı telefon pazarının en büyük üreticilerinin başında geliyor. Şirket satış adedi ile bu pazarın büyük bölümüne hakim. Samsung akıllı telefonlarının pek çok donanımını da kendisi üretiyor ve bu ekipmanlarını rakiplerine de satıyor. Güney Koreli şirket dünyanın önde gelen OLED ekran üreticilerinden biri konumunda. Apple’ın iPhone modellerinin büyük bölümünde de Samsung üretimi ekran panelleri kullanılıyor.

Şirket üretim kapasitesini artıracak yeni bir yatırımın hazırlığı içerisinde. Gelen son habere göre teknoloji devi Hindistan’a yeni bir üretim tesisi kuracak. Samsung’un bu tesis için 500 milyon dolar değerinde bir yatırım yapması bekleniyor. Sektörün dev üreticisi geçtiğimiz gülerde ülkenin yerel düzenleyicisine tesis kurulması için başvuruda bulundu. Tesiste ekran panelleri başta olmak üzere telefonlara yönelik başka parçaların da üretilmesi planlanıyor.

Samsung’dan Dev Yatırım

Samsung’dan Dev Yatırım

Hindistan ucuz iş gücü nedeniyle teknoloji şirketlerinin yatırım yaptığı başlıca ülkeler arasında yer alıyor. Özellikle ABD ile Çin arasında yaşanan ticari gerilim şirketlerin üretim tesislerini Hindistan’a yönlendirme fikrine sıcak bakmasına neden oluyor. Apple’ın bu çizgide hareket ettiği biliniyor. Samsung’un da Yeni Delhi’de yeni bir üretim tesisi kuracak olması da bu çerçevede değerlendirilebilir.

Tesiste akıllı telefonlara yönelik ekranlar üretilecek. Bununla beraber başka elektronik parçaların da bu tesiste üretilmesi planlanıyor. Teknoloji devi geçtiğimiz yıllarda Noida bölgesinde de mobil üretim tesisi kurmuş ve bu fabrikaya 700 milyon dolar yatırım yapmıştı. Samsung’un yeni hamlesi ile Hindistan’daki üretim potansiyelini artıracağı belirtiliyor.

Ülke olarak Hindistan’ın seçilmesini bazı avantajları da beraberinde getiriyor. Ülkedeki düşük vergi politikası teknoloji şirketlerinin buraya yatırım yapmasına zemin hazırlıyor. Güney Koreli teknoloji şirketi Hindistan pazarında en çok akıllı telefon satışı yapan ikinci firma konumunda. Kurulacak olan fabrikanın ülkedeki pazar payını olumlu yönde etkileyeceği tahmin ediliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum