Yatırım yapmaya başla!

Samsung 6G Teknolojisine Dair Yol Haritasını Çiziyor

Henüz 5G’nin tam olarak yaygınlaşmadığı şu günlerde Samsung’dan 6G teknolojisine dair açıklamalar geldi.
Samsung 6G Teknolojisine Dair Yol Haritasını Çiziyor

Teknolojinin gelişmesi ile beraber internet altyapısında da sürekli ilerleme kaydediliyor. Yapılan yatırımlar ile çok daha yüksek internet hızlarına ulaşabiliyoruz. Bu altyapı teknolojinin pek çok farklı alanlarında kullanılmakta. Geçtiğimiz yıldan bu yana 5G altyapısına yönelik yatırımlar tüm hızıyla sürüyor.

Telekomünikasyon şirketleri altyapı kurulumlarını gerçekleştiriyor ve akıllı telefon üreticileri de yeni amiral gemilerinde bu desteğe yer vermeye başladı. Yine de 5G’nin henüz yolun çok başında olduğunu söyleyebiliriz. Buna rağmen firmalar bir sonraki altyapı üzerinde çalışmaya başladı bile. Bu teknolojinin adı ise 6G olarak telaffuz ediliyor.

Güney Kore merkezli teknoloji şirketi Samsung akıllı telefonlar başta olmak üzere sektörün pek çok farklı alanında aktif olarak faaliyet gösteriyor. Şirketin daha önce 6G üzerinde çalışmalar yaptığı gündeme gelmişti. Samsung Electronics son yaptığı açıklama ile 6G’nin geleceğinin nasıl olacağına dair bilgilendirmede bulundu.

Samsung’dan 6G Açıklaması

Samsung’dan 6G Açıklaması

Uzmanlar önümüzdeki birkaç yıl içerisinde 5G teknolojisinin çok geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olacağını belirtiyor. Bunun yanı sıra Samsung ve Huawei gibi şirketler 6G’ye yönelik çalışmalara başladı. Güney Koreli şirketin bu teknoloji ile çalıştığı bilinmekle beraber daha önce bir açıklama gelmemişti. Şirketten 6G’nin geleceğine dair çarpıcı açıklamalar yapıldı. Samsung’un açıklamasına göre önümüzdeki 10 yıl içerisine 6G teknolojisi ile tanışma fırsatı bulacağız.

Şirket 6G teknolojisinin 2028 yılı itibarıyla kullanıma sunulacağını düşünüyor. Halihazırda 5G ile çok yüksek hızlara çıkılmış durumda. Dolayısıyla 6G ile nasıl bir veri hızının yakalanacağı şu an için bilinmiyor. Samsung’a göre 6G standardında 1.000 Gbps veri indirme hızına ulaşmak mümkün olacak ve gecikme süresi 10 milisaniyenin altına inecek. Bu verilerin 5G’ye göre 10 kat daha yüksek performans olduğuna dikkat çekiliyor.

Bu teknolojinin kullanım alanına gelecek olursak, başta artırılmış gerçeklik ve pek çok farklı sektörde değerlendirilmesi planlanıyor. Samsung’un yanı sıra Huawei, Ericsson ve Xİaomi gibi şirketlerin de bu teknolojiye yönelik çalışmalar yaptığı biliniyor. İlerleyen günlerde 6G’ye dair yeni bilgiler ortaya çıkacaktır. Samsung’u 6G için yaptığı uzun açıklamaya bu adresten göz atabilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum