Yatırım yapmaya başla!

Samsung Kamera Teknolojisini 600 Megapiksele Yükseltecek

Teknoloji devi Samsung, gelecek akıllı telefonlarında 600 MP çözünürlük sunmayı planlıyor.
Samsung Kamera Teknolojisini 600 Megapiksele Yükseltecek

Güney Koreli teknoloji şirketi Samsung, akıllı telefon pazarında en büyük paya sahip ve birbirinden iddialı modeller ile bu gücünü kaybetmek istemiyor. Şirket geçtiğimiz Şubat ayında Galaxy S20 serisini tanıttı ve satışa sundu. Son raporlar Coronavirus etkisiyle yeni telefonların satış oranlarının beklentilerin altında kaldığını gösteriyor. Galaxy S20 serisinin en güçlü üyesi Galaxy S20 Ultra üstün kamera özellikleri ile dikkat çekiyor. Teknoloji devi kamera teknolojisini bugüne kadar görülmüş en üst seviyeye çıkardı.

Telefonun kamerası 100x zoom yapabiliyor ve 108 MP çözünürlüğe sahip. Gelen açıklamalar Samsung’un hedefinin çok daha yüksek olduğunu gösteriyor. Teknoloji evinin gelecekte kamera çözünürlüğünü 600 megapiksele kadar çıkarmak istediği ortaya çıktı. Açıklama sensör birimi başkan yardımcısı John Yong-In Park tarafından yapıldı. İnsan gözünün 500 MP çözünürlüğe sahip olduğunu söyleyen Park, önlerinde uzun bir yollarının olduğunu ifade etti.

600 MP Kameralar Yolda

600 MP Kameralar Yolda

Güney Koreli şirketin yöneticisi günümüzdeki cihazların 40MP, 12MP ve 27MP çözünürlüğe sahip sensörlere sahip olduğunu söyledi. Bu açıklamadan anlaşılacağı üzere Galaxy S20 Ultra’nın kamerası 27 MP çözünürlükte çekim yapıyor. Aynı şekilde 48 MP kameralı bir telefon aslında 27 MP çekim gerçekleştiriyor. Samsung yöneticisi insan gözüne eşdeğer kamera sensörleri geliştirmek için hedeflerini 600 MP olarak belirlediklerini ifade etti.

Park bu teknolojinin nasıl geliştirileceğine dair yaptığı açıklamada, “Bir sensöre mümkün olduğunca çok piksel yerleştirmek kolay düzeltme gibi görünebilir, ancak bu, bir cihazın tamamını devralan devasa bir görüntü sensörü ile sonuçlanır. Günümüzün akıllı telefonlarına, yüksek ekran / gövde oranları ve ince tasarımlar gibi diğer son teknoloji özelliklere sahip milyonlarca piksele sığdırmak için, piksellerin kaçınılmaz olarak küçültülmesi gerekir, böylece sensörler mümkün olduğunca kompakt olabilir.” diye konuştu.

Samsung yöneticisi farklı sensörler üzerinde çalıştığını söyleyerek, “Sadece görüntü sensörleri geliştirmekle kalmıyor, aynı zamanda kokuları veya zevkleri kaydedebilen diğer sensör türlerini de araştırıyoruz. İnsan duyularının ötesine geçen sensörler yakında günlük yaşamımızın ayrılmaz bir parçası olacak ve bu tür sensörlerin görünmezliği görünür kılması ve kendi duyularımızın yapabildiklerinin ötesine geçerek insanlara yardımcı olma potansiyeli bizi heyecanlandırıyor.” açıklamasında bulundu.

Teknoloji devinin geliştirdiği kameralar akıllı telefonların yanı sıra dronelar başta olmak üzere farklı araçlarda da büyük bir değişime neden olacak. Samsung yöneticisinin yaptığı bu açıklamalar, teknoloji meraklılarını fazlasıyla heyecanlandıracak türden. Gelecekte 600 megapiksel kamera çözünürlüğüne sahip akıllı telefonları piyasada yer alacaktır. Önümüzdeki günlerde teknoloji devinin, sektörün öncülerinden biri olmaya devam edeceği görülüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum