Yatırım yapmaya başla!

Samsung’tan Dünyanın En Büyüğü Olacak 30 TB’lık SSD!

Teknoloji devi Samsung bugüne kadarki en fazla depolama alanına sahip olan SSD’sini tanıttı. İşte detaylar…
Samsung’tan Dünyanın En Büyüğü Olacak 30 TB’lık SSD!

Hardware dünyasında son yıllarda SSD’ler büyük yer tutmaya başladı. Normal sata disklere göre okuma yazma hızlarının çok yüksek olması SSD’leri bilgisayar donanımları için vazgeçilmez kılıyor. SSD, Hibrit ve Sata disklere sahip donanımlar arasındaki performansları karşılaştırdığımızda aradaki fark bariz olarak ortaya çıkıyor.

Standart bir sata disk ortalama 80 mb/s okuma yazma hızına sahipken SSD’lerde bu hız 600-700 mb/s’lere kadar çıkabiliyor. Bunun sonucunda PC’lerin hızlarında büyük artış yaşanıyor. Ancak SSD‘lerin fiyatlarının oldukça yüksek olması bir handikap olarak karşımıza çıkıyor.

Samsung’tan Devasa Depolama Alanına Sahip SSD!

SSD disklerin fiyatlarının çok yüksek olması boyutlarının da kısıtlı olmasını beraberinde getiriyor. Dünyanın önde gelen disk üreticilerinden Samsung bu alanda sınırları zorlayacak bir ürününü duyurdu.

Teknoloji devi 30 TB’lık depolama alanına sahip SSD’sinin tanıtımını yaptı. 2.5 inç büyüklüğünde olan SSD, depolama alanıyla bugüne kadar piyasaya sürülmüş tüm rakiplerini geride bırakmayı başarıyor.

Dünyanın En Büyüğü!

Samsung’un tanıttığı 30 TB depolama alanına sahip SSD, dünyanın en büyüğü olarak sahneye çıkıyor. Bu boyuta sahip sata diskler bile çok fazla üretilmemişken, Samsung’un bu ürününü bir devrim olarak tanımlayabiliriz.

Yeni tanıtılan SSD’nin önümüzdeki günlerde seri üretimine geçilmesi bekleniyor. Geniş depolama alanıyla kullanıcıların ihtiyaçlarını tamamen giderecek olan 30 TB’lık devasa SSD’nin fiyatının ne kadar olacağı ise henüz bilinmiyor. Ancak piyasadaki SSD’nin ortalama fiyatlarını düşününce 30 TB’lık SSD’nin fazlasıyla cep yakacağını söyleyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum