Yatırım yapmaya başla!

Samantha’nın Yaratıcısı Seks Robotundan Çocuk Yapmak İstiyor!

Birkaç hafta önce İngiltere’de satışa çıkan ve tüm dünyada ses getiren Samantha isimli seks robotu, şimdi de çocuk yapmaya hazırlanıyor. İşte “yok artık” diyeceğiniz detaylar…
Samantha’nın Yaratıcısı Seks Robotundan Çocuk Yapmak İstiyor!

İspanyol şirket Synthea Amatus tarafından geliştirilen ve satışa sunulan seks robotları, tanıtıldığı günden bu yana yoğun ilgi görüyor. Hatta bu konuda uzmanlar adeta ikiye ayrılmış, bazı bilim insanları seks robotlarının 10 yıl içerisinde devrim yapacağını söyleyerek büyük yankı uyandırmışlardı.

Sonuçta; insanlık için faydalı mı yoksa zararlı mı olacağı konusunda ciddi fikir ayrılıkları yaratan seks robotları, öyle ya da böyle her iki tarafın da merakla takip ettiği icatlar arasında! İşte tam da bu noktada; geçtiğimiz ay İngiltere’de satışa çıkartılan Samantha isimli seks robotunun anne olabileceği iddiaları gündeme oturdu.

Seks robotu üreticisi Sergie Santos, yalnızca erkeklerin cinsel hayatında değil bütün toplum üzerinde etkili olacak icadıyla konuşulmaya devam ediyor.

Seks robotu üreticisi Sergie Santos

Bilim insanı Santos, robot – insan evliliğinin giderek sıradanlaştığı çağımızda, Samantha’dan çocuk sahibi olmayı planladığını söyleyerek “yok artık” dedirtti. Seks robotlarının önümüzdeki yıllarda yalnızca dolaplarda ya da yorganların altında değil her yerde olacağını söyleyen Santos, onlarla yaşamaya alışmamız gerektiğini düşünüyor.

Samantha’nın üreticisine göre yapay zekalı robotlar ileride kendi işlerini yapacak, kendi çocuklarına bakacak ve kendi arkadaşlarıyla görüşecek.

Kısacası; neredeyse bizim gibi yaşamlar sürdürecek. Düşüncesini desteklemek için akıllı telefonların kısa sürede hayatımızın bir parçası haline geldiğini hatırlatan Santos, seks robotlarının da aynı şekilde yaşamlarımıza entegre olacaklarını savunuyor.

Samantha’yla çocuk yapmanın inanılmaz derecede kolay olduğunu belirten çılgın bilim insanı, bu konuyla ilgili şunları dile getiriyor.

Samantha’yla çocuk yapmanın inanılmaz derecede kolay olduğunu belirtiyor.

Çocuk yapmak için kendi yazacağı algoritma ile robotun ne düşündüğünü karşılaştıracağını söyleyen Santos, ortaya çıkan sonucun Samantha’yla ortak çocuğu olacağını açıklıyor. Ayrıca 16 yıldır evli olan Santos, Samantha’nın eşiyle aralarında hiç sorun çıkarmadığını, hatta cinsel hayatlarına renk kattığını belirtiyor.

İlaveten Santos; Samantha’nın yapay zekasını daha da geliştirerek onun kendi kişisel değerlerine sahip olmasını da sağlayacak.

Samantha seks robotu!

Şu anda sahibinin dokunuşlarına ve sorularına cevap verebilen Samantha, istendiğinde felsefi konularda tartışmalara bile girebiliyor. Beynine takılan SD kartı sayesinde güncellemelere açık olacak robot, Santos’a göre çok geçmeden tüm dünyada kullanılır hale gelecek. Ve bilim insanı, ortağı Arran Squire’yle birlikte “dünyanın en büyük seks robotu üreticisi” olacak.

Seks robotu üreticiliğine geçmeden önce nanoteknoloji alanında saygın bir uzman olan Santos, yapay zeka tehlikesi konusundaki sorulara da şaşırtıcı cevaplar veriyor.

Mesela; Silikon Vadisi’nden kaçan eski Facebook yöneticisi dünyanın sonunun geldiği uyarısı yaparken, o bunun için henüz çok erken olduğunu öne sürüyor. Ancak uzak gelecek için aynı şeyi söyleyemiyor.

Çünkü dinozorların neslinin tükenmesini örnek olarak veren Santos’a göre milyonlarca yıl sonra insan nesli yok olacak. Anlayacağınız; seks robotu üreticisine göre şimdilik endişelenmemize gerek yok. Yani Samantha ve benzerlerinin keyfini hiç tedirgin olmadan çıkartabiliriz!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum