Yatırım yapmaya başla!

Salvini: AB Seçimlerinden Sonra İtalya Hükümetinde Hiçbir Değişiklik Olmayacak

İtalya Başbakan Yardımcısı Matteo Salvini, Lega partisinin hafta sonundaki AB seçimlerinde iyi performans göstermesi durumunda Roma’da bir koalisyon anlaşması değişikliği umacağı görüşünü reddetti.
Salvini: AB Seçimlerinden Sonra İtalya Hükümetinde Hiçbir Değişiklik Olmayacak

İtalya’daki aşırı sağcı Başbakan Yardımcısı Matteo Salvini, Kuzey Birliği partisinin hafta sonundaki AB seçimlerinde iyi performans göstermesi durumunda Roma’da bir koalisyon anlaşması değişikliği umacağı görüşünü reddetti.

Salvini’nin sağ kanat Lega partisi ve sol eğilimli Beş Yıldız Hareketi arasındaki fikir ayrılıklarıyla İtalya hükümetindeki gerilimler artıyor gibi görünürken gelen açıklamalar dikkat çekti. Muhtemel görünmeyen ittifak geçen Haziran ayında iktidara gelse de AB seçimler için kampanya rotası ikisi arasındaki büyük açıklıkları ortaya sermişti.

Salı günü M5S ile Lega arasında olası bir ayrılık hakkındaki soruya cevap veren Salvini; “bu oylama Avrupa’yla ilgili, Avrupa’yı değiştirmek, bankaları, tarımı, sınırı değiştirmekle ilgili” dedi.

Salvini: AB Seçimleri Avrupa ile İlgili “İtalya hükümeti içinde hiçbir şey değişmeyecek. Umarım seçimden sonra Beş Yıldız Hareketi ile ilişkimiz daha az çatışmalı olur. Fakat ben kazansam bile, daha fazla bakan istemeyeceğiz, hiçbir şeyi değiştirmeyeceğiz” ifadeleriyle de düşüncesini netleştirdi. Avrupa’daki popülist partiler oylama öncesinde ilerlerken ve göçmenlik karşıtı Lega partisinin bu durumdan kazanç sağlaması beklenirken, Mattio Salvini’den gelen açıklamalar dikkat çekti.

Geçen yılki seçimlerde Beş Yıldız Hareketi en fazla oyu toplasa da parti zaman içinde popülerliğini yitirdi ama koalisyon ortağı da hız kazandı.

Matteo Salvini: AB Seçimlerinden Sonra İtalya Hükümetinde Hiçbir Değişiklik OlmayacakDolayısıyla seçim sonrasında iki parti arasındaki çatışmaların daha çok gün yüzüne çıkabileceği yönünde endişeler ortaya çıktı. Politik uzmanlar da Pazar günkü seçimlerde Salvini için iyi bir sonucun kendisini daha fazla güç için savaşmaya ya da İtalyan koalisyonun üzerine kurulduğu sözleşmeyi değiştirmeye teşvik edebileceğini öngördü.

Ancak Salvini verdiği demeçte; “mali, eğitim ve adalet reformu gibi yapacak birçok şey var, ısrar ediyorum hiçbir şey değişmeyecek” dedi. Politik danışmanlık firması Teneo Intelligence’ın
eşbaşkanı olan Wolfango Piccoli de Lega için sağlam bir sonucun Roma’da değişikliğe yol açacağına inanan analistlerden bir tanesi.

Nitelim Salı günü yayınladığı notta Piccoli; “Matteo Salvini’nin Lega’sı, Beş Yıldız Hareketi’ni geçerek ikna edici bir zafere hazırlanıyor ancak anketlerin şimdiye kadar önerdiği gibi yapması beklenmiyor” dedi. Ayrıca Lega’nın Bei Yıldız Hareketi’ni geçmesinden sonra bir kabine değişikliğinin ya da koalisyon hükümet programında düzenlemenin mümkün olduğunu bildirdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum