Yatırım yapmaya başla!

Mezarı Açılan Salvador Dali Baba mı Oluyor?

Ünlü İspanyol ressam Salvador Dali’nin mezarı açıldı. Deli dahinin bıyıkları hala yerinde dururken, mezarın açılma nedeni ise babalık davası için yapılacak DNA testiydi.
Mezarı Açılan Salvador Dali Baba mı Oluyor?

Sürrealizm akım denildiğinde akla gelen ilk isim olan Salvador Dali, 23 Ocak 1989’da hayatını kaybetmişti. Dünyanın en ünlü ressamları arasında yer alan Dali’nin mezarının açılma nedeni ise babalık testi oldu. Zira ressam, heykeltıraş, fotoğrafçı ve filmci unvanlarına sahip olan sanatçı, bir iddiaya göre evinde hizmetçi olarak çalışan kadından çocuk sahibi olmuş. İşte detaylar:

Salvador Dali, 1950’li yıllarda evinde çalışan hizmetçiyle gizli bir aşk yaşamış ve Antonia isimli kadının bu ilişkiden bir kız çocuğu olmuş.

Salvador Dali, 1950’li yıllarda evinde çalışan hizmetçiyle gizli bir aşk yaşamış

Şu an 61 yaşında olan tarot falcısı Maria Pilar Abel Martínez, 2015’te işte bu iddialarla mahkemeye başvurmuştu. Ressamın kızı olduğunu söyleyen Abel, davayı kazandı ve sonunda mezar DNA testi için açıldı.

Abel’in avukatı Enrique Blancez, “DNA testi yanılmaz. Gerçek, çok yakında ortaya çıkacak.” şeklinde açıklama yaptı.

Abel’in avukatı Enrique Blancez gerçekler ortaya çıkacak dedi

Ölümünün üzerinden 28 yıl geçtikten sonra açılan mezar, Perşembe gecesi titiz bir çalışmayla incelendi. Ressamın dişlerinden, tırnaklarından ve kemiklerinden örnek alma işlemi tam 4 saat sürdü.

Ünlü ressamın 1989 yılında gömülmesi sırasında görev yapan mumyalama uzmanı Narcís Bardalet da işlem sırasında oradaydı.

Bıyığı hala yerli yerinde

Ve incelemenin ardından “Bıyığı hâlâ yerli yerinde, tam da sevdiği gibi saat 10’u 10 geçe yönünü gösteriyor. Bu bir mucize!” şeklinde açıklama yaptı.

Test sonuçlarının Ağustos sonunda açıklanması beklenirken, bir sonraki duruşma 18 Eylül’de görülecek. Ve şayet 61 yaşındaki Abel, iddiasında haklı çıkarsa Dali’ye ait mülklerden ve sanatçının tüm yasal haklarından miras talebinde bulunabilecek. Bakalım, hem ülke hem de dünya gündeminde kendinden söz ettirmeyi başaran bu kadın, gerçekten Dali’nin kızı mı çıkacak?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum