Yatırım yapmaya başla!

Salesforce’un Başmühendisine göre Elon Musk’ın Endişeleri Yersiz!

Salesforce’un başmühendisi Richard Socher, yapay zekayla ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Detaylar şöyle…
Salesforce’un Başmühendisine göre Elon Musk’ın Endişeleri Yersiz!

Salesforce’un başmühendisi Richard Socher de yapay zekayla ilgili açıklamalarıyla dikkatleri üzerine çekti. Ve tıpkı IBM yöneticisi ile yapay zekanın babası Jürgen Schmidhuber gibi Socher’ın da açıklamalarında Elon Musk’ı örnek vermesi dikkat çekti.

Sonuçta Musk, yapay zeka alanında önde gelen bir korku tellalı ve tüm dünya onun insanları yapay zekaya karşı nasıl uyardığını biliyor. İşte bu nedenle olsa gerek, Salesforce’un baş mühendisi de yorum yaparken Elon Musk’ı örnek göstermeden edemedi.

Elon Musk gibi bazı insanların yapay zekayı varoluşsal bir tehlike olarak düşünmesini eleştiren Socher, bunların tamamen asılsız olduğunu dile getirdi.

Salesforce’un başmühendisi Richard Socher Yapay Zeka YorumuDüşüncesine gerekçe olarak da şu anda yapay zekanın kendi hedeflerini belirleyebilmesini sağlayacak hiçbir araştırmanın bulunmamasını gösterdi. Öyle ki Salesforce’un baş mühendisine göre yapay zekanın halihazırdaki durumu, insan beyninin kavrama gücüne yakın bile değildi.

Singapur’da gerçekleştirilen teknoloji konferansı Innovfest Unbound’da konuşan Socher, yapay zekanın yalnızca bir araç olduğunu dile getirdi.

Richard Socher Elon Musk'ın  Yapay Zeka Yorumuna Katılmıyor“Yapay zekanın insanları nasıl etkilediğiyle, eğitme verilerinin nereden elde edildiğiyle ve bazı durumlarda yapay zekayı kendimizden daha iyi bir etikle nasıl donatabileceğimizle ilgili çok dikkatli olmalıyız” sözlerini kullandı. Ve nihayetinde yapay zekanın insan hayatını iyileştirme amacı taşıdığını, aksinin yalnızca teknoloji geliştiricilerinin yönlendirmesiyle gerçekleşebileceğini vurguladı.

Kaldı ki Salesforce’un başmühendisi, yapay zeka konusunda Musk’ı örnek göstererek benzer açıklamalarda bulunan ilk kişi de değildi.

Salesforce Başmühendisi Yapay Zeka AçıklamalarıYalnızca günler önce dünyanın en büyük bilişim teknolojisi şirketi IBM’nin Cloud Watson servisinin başkanı da benzer bir yorumla gündeme gelmişti. Buna göre David Kenny Elon Musk’u sevdiğini söylemiş fakat onun yapay zeka yorumundan nefret ettiğini belirtmişti.

İlaveten; yapay zekanın babası olarak tanınan Jürgen Schmidhuber de insanların yapay zekadan korkmaması gerektiğini dile getirmiş, hatta bu konuda Elon Musk’ı bile ikna etmeye çalıştığını vurgulayarak teknolojinin insanlara yalnızca fayda sağlayabileceğini kaydetmişti. Kısacası; yapay zekanın insanoğlunun sonunu getireceği gibi iddialarıyla tanınan Elon Musk, karşıt düşünceleriyle teknolojiyle ilgili hemen her haberde adını geçirmeyi başarıyor diyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum