Yatırım yapmaya başla!

Sahibinden.com İngiliz Marks & Mann Tarafından Rekor Fiyata Satın Alınacak!

Türkiye’nin en çok ziyaret edilen internet sitelerinden Sahibinden.com’un rekor fiyata İngilizlere satılacağı iddia edildi. Detaylar aşağıda;
Sahibinden.com İngiliz Marks & Mann Tarafından Rekor Fiyata Satın Alınacak!

Türkiye’nin en çok ziyaret edilen internet sitelerinden Sahibinden.com’un rekor fiyata İngilizlere satılacağı iddiaları, ülke gündemine bomba gibi düştü. Türkiye gazetesinin haberinde, İngiliz emlak şirketi Marks & Mann’ın Sahibinden.com için 4.8 milyar dolarlık teklif verdiği belirtildi.

Buna göre Marks & Mann, bir haftadır şirketin İstanbul’daki merkezinin kapısını aşındırdığı ve görüşmelerin devam ettiği işlemin gerçekleşmesi durumunda Sahibinden.com’un satışının bir rekora imza atacağı aktarıldı. Sonuçta rakam, Sahibinden.com gibi Türkiye’nin en büyük internet sitelerinden olan Yemeksepeti’nin 2015’teki satış fiyatından çok daha yüksekti.

Kendi alanında lider olan yemek dağıtım sitesi Yemeksepeti.com, uluslararası online yemek dağıtım ağı Delivery Hero’ya 589 milyon dolara satılmıştı.

Sahibinden Yemeksepeti.com Rekorunu KıracakSatın alma o zaman online yemek siparişi sektöründeki en büyük işlem olarak gösterilmiş, CEO Nevzat Aydın’ın Yemeksepeti’ndeki mevcut görevine devam ederken Delivery Hero’nun yönetiminde de aktif rol üstleneceği söylenmişti. Kısacası, Yemeksepeti 2015 yılında 589 milyon dolarlık satışıyla çok konuşularak hafızalara kazınmıştı.

İşte bu noktada, gayrimenkul, vasıta, alışveriş ürünleri ve hizmetler gibi birçok kategoride ilan ve e-ticaret işlemlerinin yapıldığı dev platformun satış iddiaları haliyle yankı uyandırdı.

Sahibinden.com İngiliz Marks & Mann 4.8 Milyar Dolar TeklifNeticede 2018 yılında ayda ortalama 44 milyon kullanıcısı bulunan ve yine geçen yıl toplam ilan görüntülenme sayısı 25 milyara ulaşan site, iddia edildiği gibi 4.8 milyar dolara satılırsa Türkiye rekorunu neredeyse 10’a katlayacaktı.

İlgili haberlerde Sahibinden.com’un ve mobil uygulamasının 2018’deki kullanıcı sayısının bir önceki yıla göre yüzde 26 artış gösterdiği bilgisi de verildi. Ayriyeten uygulama, Apple Store’da 2018 yılının en fazla indirilen ücretsiz uygulamaları arasında da yer aldı. Bir aile şirketi olan Marks & Mann’ın ise 100 yıldan fazla süredir emlak sektöründe yer aldığı ve şirketin İngiltere dışında online emlak için ciddi yatırımlar yaptığı da aktarıldı.

Ancak haber hızla yayılsa da Sahibinden.com’dan yapılan açıklamada gündemde böyle bir konu olmadığı ve başlıkların gerçeği yansıtmadığı söylendi. İddiaların yersiz olduğu şöyle ifade edildi: “Bugün bir ulusal gazetede ‘4,8 milyar dolara sahibinden site’ başlıklı bir haber yayınlanmıştır. Söz konusu haber gerçeği yansıtmamakta olup şirketimizin gündeminde böyle bir konu bulunmamaktadır. Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi adına saygılarımızla dikkatinize sunuyoruz.”

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Web Girişimleri kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum