Yatırım yapmaya başla!

Sağlık Bakanlığı Vatandaşlar için WhatsApp Üzerinden COVID-19 Desteği Sağlayacak

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan duyuruda COVID-19 ile mücadele kapsamında WhatsApp danışma hattının hizmete başladığı açıklandı.
Sağlık Bakanlığı Vatandaşlar için WhatsApp Üzerinden COVID-19 Desteği Sağlayacak

Dünya son aylarda Corona virüsüne karşı zorlu bir mücadele veriyor. Çin’in Wuhan kentinde görülen virüs nedeniyle her gün binlerce insan salgına yakalanıyor ve hayatını kaybediyor. Virüsün kontrol altına alınmasını sağlamak adına insanlara evlerinde kalmaları ve çıktıkları zaman ise sosyal mesafe kurallarına uymaları öneriliyor. Bunun yanı sıra internet platformlarında salgına dair çok sayıda asılsız bilgiye rastlamak mümkün.

YouTube, Facebook, Instagram, Twitter ve WhatsApp üzerinden insanları paniğe sevkedecek paylaşımlar yapılıyor. Uzmanlar insanların doğrulanmış ve resmi kaynaklar tarafından yapılan paylaşımları takip etmelerinin altını çiziyor. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Corona virüsü konusunda insanlar yanlış bilgilere maruz kalabiliyor. Sağlık Bakanlığı son dönemde insanlara doğru bilgiyi aktarmak adına yeni projeler ile karşımıza çıkıyor.

Geçtiğimiz günlerde bu çerçevede iOS ve Android platformları üzerinden ‘Hayat Eve Sığar’ uygulaması kullanıcıların beğenisine sunulmuştu. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre vatandaşlar için yeni bir hizmet daha devreye girdi.

WhatsApp Danışma Hattı Kuruldu

WhatsApp Danışma Hattı Kuruldu

Sağlık Bakanlığı ülkemizde Corona virüsü ile mücadele kapsamında yeni projelerini uygulamaya koymaya devam ediyor. ‘Hayat Eve Sığar’ uygulamasının ardından son olarak WhatsApp üzerinden de yeni bir destek hattı kurulduğu açıklandı. Bakanlığın Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Corona virüs ile mücadelede SABİM 184 Whatsapp Danışma Hattı kuruldu. Yeni Corona virüs Hastalığı hakkında, 0541 888 01 84 numaralı Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi (SABİM) 184 Whatsapp Danışma Hattı‘ndan bilgi alabilirsiniz” ifadeleri yer aldı.

Hizmetten yararlanmak için vatandaşların belirtilen telefon numarasını rehberlerine eklemesi gerekiyor. Sonrasında ise WhatsApp’taki kişi listesinde ilgili hesap aracılığı ile destek almak mümkün olacaktır. Bakanlığın WhatsApp sayfası açıldığında kullanıcıların karşısına seçeneklerden oluşan bir bilgi ekranı çıkıyor. Kullanıcılar bu ekrandaki cevaplara göre yönlendiriliyor. Sağlık Bakanlığı, WhatsApp destek hesabını bilgi sağlamak amacıyla kurduğunu belirtiyor.

Ülkemizde vakaların arttığı şu günlerde salgına dair doğru bilgi almak adına Sağlık Bakanlığı’nın yeni hizmetlerinin yararlı olacağı belirtiliyor. Yapılan açıklamalara göre ülkemizde toplam COVID-19 vaka sayısı 95.591’e ulaştı ve toplamda 2.259 kişi hayatını kaybetti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan son açıklamaya göre 4.611 yeni vaka tespit edildi ve 119 kişi hayatını kaybetmişti. 1.488 vatandaşımız ise iyileşerek salgından kurtuldu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum