Yatırım yapmaya başla!

Sağlık Bakanlığı Salgın Hastalık Nedeniyle Personel Alımı Yapacak

Sağlık Bakanlığı koronavirüs salgını nedeniyle temizlik, güvenlik, bakım ve onarım gibi işlerde çalıştırılmak üzere personel alımı yapacağını duyurdu.
Sağlık Bakanlığı Salgın Hastalık Nedeniyle Personel Alımı Yapacak

Çin’den yayılın coronavirüs salgını şu an dünya genelinde 244 bin kişiye bulaşmış durumda. Can kaybı 10 bini geçti. Bu sayı Türkiye’de de kısa bir süre içerisinde katlanarak artış gösterdi. Dün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca vaka sayımızın 359’a, can kaybının ise 4’e yükseldiğini söyledi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yaptığı konuşmada her ne kadar hastanelerimizin ve sağlık çalışanlarımızın yeterli olduğunu belirtse de sektördeki diğer ihtiyaçlar için personel alımı yapılacağı duyuruldu.

Sağlık Bakanlığı güvenlik, koruma, temizlik, bakım ve onarım işleri için personel alımı yapacak.

Sağlık Bakanlığı Personel AlımıKamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte, Sağlık Bakanlığı’nın personel ihtiyacını acil karşılayabilmesi için değişiklik yapıldı. Yönetmeliğe geçici madde eklendi.

Bu doğrultuda temizlik, bakım-onarım, güvenlik-koruma işlerinde çalışmak üzere personel alımı yapılacak. Söz konusu alımların sınavsız ve direkt noter tarafından yapılacak kura ile belirleneceği açıklandı.

Personellerin belirlenmesi için yapılacak kurada talep şartlarına uygun tüm başvurular arasında açık işçi sayısı kadar asıl ve asıl sayı kadar da yedek adaylar kararlaştırılacak. Eğer asıl adaylar istenen kriterleri sağlayamazsa, yerine yedek adaylar arasından alım yapılacak.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak da 2 bin kişilik yeni kadronun müjdesini verdi.

Bakan Albayrak Twitter hesabından yaptığı paylaşımda defterdarlık, gelir uzman yardımcılıkları ile vergi müfettiş yardımcılığı ve avukatlık gibi alanlar için 2000 kişinin işe alınacağını duyurdu. Hazine ve maliye uzman yardımcılığı için sözlü sınav 26 Ekim 2020’de yapılacak.

Hazine ve maliye vergi müfettiş yardımcılığı için yazılı sınav 24 Ekim’de, sözlü sınav 7 Aralık’ta yapılacak. Defterdarlık uzman yardımcılığı için yazılı sınav 24 Ekim, sözlü 7 Aralık, gelir uzman yardımcılığı için de aynı şekilde yazılı 24 Ekim, sözlü sınav 7 Aralık tarihlerinde yapılacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum