Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sağlık Bakanı Koca’dan Atama Açıklaması: Süreç Başlıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ÖSYM’ye yayımlamak üzere kılavuz göndereceklerini belirtti ve ataması yapılacak kişi sayısını açıkladı.
Sağlık Bakanı Koca’dan Atama Açıklaması: Süreç Başlıyor
HABER GİRİŞ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Niğde Valiliği’ne düzenlediği ziyaret sonrası açıklamalarda bulundu. Bakan Koca’nın açıklamalarından öne çıkan başlıklar arasında sağlık personeli ataması vardı. Binlerce vatandaşın beklediği atama konusuna dair konuşan Bakan Koca, 31 bin 317 personel ataması için kılavuz yayımlayacağını söyledi.

Bakan Koca, daha önce 85 bin açıktan atama yapacaklarını hatırlatarak, “İlk etabı olarak 31 bin 317 kişinin alımı için kılavuz yayınlamak üzere önümüzdeki hafta ÖSYM’ye gönderiyoruz. 11 bin 317 sürekli işçi alımı için de İŞKUR’a listelerimizi gönderiyoruz.” açıklamasında bulundu.

Toplamda ilk etapta 42 bin 500 kişi alınacağını belirten Bakan Koca, mülakat yapmaksızın doğrudan atama yapacaklarını söyledi. Bunun ardından ikinci etap ilanına çıkılacağını aktaran Koca, Kurum içi ve açıktan 4 bin 924 sözleşmeli atama çalışmalarımız sürüyor. En geç Ocak ayında ilana çıkacağız” diye konuştu.

‘Türkiye’yi Sağlık Üssü Haline Getireceğiz’

Sağlık Bakanı Koca, Türkiye’nin son 20 yılda başta sağlık olmak üzere pek çok alanda çığır açan gelişmeler yaşadığını belirterek, ‘Türkiye Yüzyılı’ hedefi çerçevesinde ‘Health Türkiye’ çatı markasıyla küresel bir sağlık üssü haline gelmeyi hedeflediklerini söyledi.

Türkiye’nin sağlıkta küresel bir aktör konumuna geldiğini vurgulayan Bakan Koca, pandeminin etkisinde geçen son üç yılda birçok gelişmiş ülkenin sağlık sistemleri felç olurken, sağlık sisteminin dimdik ayakta durduğunu belirtti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.