Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Safirin Eşsiz Pırıltısını ve Sağlamlığını Yansıtan Hublot Tasarımı

Safirin Eşsiz Pırıltısını ve Sağlamlığını Yansıtan Hublot Tasarımı

İsviçreli saat ustalarından Hublot, kullanmış olduğu materyaller ile kataloğuna bir kez daha yenilikçi ve şık bir ilki eklemeyi başardı. Hublot, sağlam ve eşsiz materyaller eşliğinde dünyanın tek çizilmeye dayanıklı altınını kullanarak Unico Full Magic Gold gibi bir sanat eseri tasarlamıştı. Şimdi ise bu İsviçreli dev firma, tamamı safirden oluşan 500 Big Bang UNICO Sapphire modelini oluşturdu.

Safirin eşsiz ve nadir karakterini kaybetmeden düzgün bir kesimle Hublot tarafından tasarlanan bu saat, sınırlı sayıda piyasaya sürülecek. Safirin kazandırmış olduğu tamamıyla transparan görüntü saatin çalışma mekanizmasını ve ruhunu ön plana çıkarırken, aynı zamanda bütün güzelliği de apaçık sergiliyor.

Daha önce Hublot tarafından Ferrari işbirliği ile üretilen MP-05 LaFerrari Sapphire modeliyle benzer yapıda olmasına rağmen, Big Bang UNICO Sapphire modeli baştan aşağı sade ve transparan görünümüyle bu dev firmanın profesyonelliğini temsil ediyor. Şimdi dilerseniz, Hublot 500 Big Bang UNICO Sapphire saatinin özelliklerine ve fiyatına birlikte daha yakından göz atalım.

İşte karşınızda safirin eşsiz pırıltısını yansıtan Hublot’un şık tasarımı:

Safirin Benzersiz Özelliklerini Yansıtan Big Bang UNICO Sapphire Modelinin Tasarımı

Safirin Benzersiz Özelliklerini Yansıtan Big Bang UNICO Sapphire Modelinin TasarımıHer şeyden önce bu eşsiz saatin kasası neredeyse bir elmas kadar sert ve çizilmez bir materyal olan safirden oluşturulmuştur. Bu materyal ilk görüşte plastiğe benziyor olsa da ucuz malzemelerden biri olan plastiğe göre çok daha dayanıklıdır ve kendisine güveni olmayan basit mekanizmalı saatler için tam bir baş belası niteliğindedir. Saatin çerçevesi, orta kasası ve arka kapağı da safirden yapılmış olup; bazı eşsiz şeffaf elementler ile donatılan Big Bang Unico koleksiyonunun bu tarz materyallerden oluşan kasalarının boyutu 45 milimetredir. Dünyanın en pahalı saatleri arasında yer alan Hublot Big Bang koleksiyonunun bu yeni öğesinin mekanizmasının yanı sıra omurgası da safir materyalinden değil, titanyumdan oluşturulmuştur. Ayrıca Hublot’un bu modelinde, kolunuza taktığınızda derinizi gösterecek kadar şeffaf olan kauçuktan yapılmış bir kordon da kullanılmıştır.

Saklayacak Hiçbir Şeyi Olmayan Bu Eşsiz Saatin Mekanizması

Saklayacak Hiçbir Şeyi Olmayan Bu Eşsiz Saatin MekanizmasıEğer minimuma indirgenmiş bir mekanizma ve kadran istiyorsanız, saatte bulunan HUB 1242 Unico kalibre mekanizmasına ve zarif dişlileri görmenizi sağlayacak kadrana bayılacaksınız. Saatin akrep ve yelkovanı başta olmak üzere bütün gösterge kolları da transparan olarak tasarlanmış olup, bazı parçaları stronsiyum alüminat bazlı radyo aktif olmayan ve çinko sülfitten on kat daha parlak olan Superluminova adı verilen bir malzeme ile kaplanmıştır. Bu malzeme ışıksız ortamlarda saatin göstergelerini belirgin hale getirmektedir. Erkekler için 2016 modasına uygun üretilmiş en iyi saatler arasında yer almaya aday olan Hublot 500 Big Bang UNICO Sapphire modeli, 50 metreye kadar suya dayanıklı olup otomatik bir kronografa ve 72 saatlik güç rezervine sahiptir.

Hublot 500 Big Bang UNICO Sapphire Saatinin Fiyatı

Hublot 500 Big Bang UNICO Sapphire Saatinin FiyatıBig Bang UNICO Sapphire gibi benzerine rastlanmamış bir model de Hublot gibi bir saat üreticisinden beklenilebilirdi. 500 adet üretilen sınırlı sayıdaki bu Hublot, havalı ve safir kasalı en uygun saatlerden bir tanesidir. Hublot’un üretmiş olduğu tamamıyla transparan bir görünüme sahip 411.JX.4802.RT referanslı Big Bang UNICO Sapphire saatinin fiyatı 57.900 bin dolardır. Ayrıca bu başyapıt, en prestijli saat ve mücevher fuarı olan İsviçre’deki Baselworld 2016 sergisinde gösterilecektir.

Saatçilik dünyasında 1980 yılından beri aktif bir rol oynayan İsviçreli saat üreticisi Hublot, her sene ve neredeyse her ay özel saatler oluşturmaktadır. Bir saatçilik harikası olan bu saat de Hublot’un en bilindik koleksiyonu olan Big Bang Unico koleksiyonu için oluşturan sınırlı sayıdaki nadir parçalardan bir tanesidir. Birlikte incelemiş olduğumuz Hublot 500 Big Bang UNICO Sapphire modeliyle ilgili düşünce ve yorumlarınızı bizlerle paylaşırsanız, seviniriz.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Moda kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum