Yatırım yapmaya başla!

Saçma Sebeplerle İşten Çıkartılan 10 Ünlü İsim

Saçma Sebeplerle İşten Çıkartılan 10 Ünlü İsim

Daha önce hiç işten çıkartılmış mıydınız? Eğer çıkartıldıysanız, bu durumun altında ne gibi sebepler vardı? En basitinden; işinizi doğru yapmama, üstlerinizle tartışmaya girme, işe sürekli geç gelme gibi sayısız işten çıkartılma sebebi bulunabilir. Fakat sebep her ne olursa olsun, çoğu kez kendinizi suçlu hissedersiniz. Bu suçluluk duygusuysa, yaptığınız iş için yetersiz olduğunuzu düşünmekle alakalı olur. Fakat, listemizde hayranı olduğunuz yıldız isimleri gördüğünüzde bu duygudan sıyrılacaksınız.

Bir dünya starının ya da milyonları peşinden sürükleyen yıldız bir ismin işten çıkarılma sebebi sizce ne olabilir? Cevap vermek oldukça zor değil mi? Zira, onlar bizler gibi sıradan haklardan çok daha fazlasına sahipler ve kendilerine sunulan sayısız ayrıcalıklar da cabası. Bunlara rağmen, yaşadıkları son aynı ve hem de oldukça saçma sebeplerle. Dilerseniz, işten çıkarılan bu ünlü isimleri ve işten çıkarılma sebeplerini sizler için oluşturduğumuz listeden öğrenelim. İnanın bana oldukça şaşıracağınız 10 madde sizi bekliyor.

İşte karşınızda saçma sebeplerle işten çıkartılan ünlü isimler:

10 Madonna

MadonnaPop müziğin divası olarak gösterilen Madonna’nın, bir zamanlar oldukça saçma bir sebepten ötürü işten çıkartılmış olduğunu biliyor muydunuz? Hiç sanmıyorum ve sebebini öğrendiğinizde, gözlerinizin fal taşı gibi açıldığından neredeyse eminim.

Madonna’nın Amerika’nın en ünlü restoran zincirlerinden Dunkin Donuts’ta çalışmış olduğunu bilen çok az insan vardır, diye düşünüyorum. Evet, dünyaca ünlü star; müzik dünyasında boy göstermeye başlamadan daha önce, halka şeklinde çörekleriyle ünlenmiş Dunkin Donuts’ta çalışmıştır. Ünlü mekandaki ilk iş günü, aynı zamanda son iş günü olmuştur. Neden mi? Bir müşterinin üzerine kazayla jöle sıçratması, yönetim için geçerli bir sebep görülmüştür. Ancak görünen o ki başarılı isim bu olaydan sonra daha da çok çalışmış ve en sonunda sektörde fark yaratan bir isim olmayı başarmıştır.

9 Richard Gere

Richard GereEvet, Hollywood’un en başarılı aktörlerinden biri olarak gösterilen Richard Gere de oldukça saçma bir sebepten işten çıkartılmıştır. Bu sebebin de yine ünlü bir isim olan Sylvester Stallone yüzünden ortaya çıkmış olduğu söylenmektedir. Peki, Richard Gere nasıl mı işten çıkartılmış? Hemen açıklayalım;

Bu olay 1974 yapımı bir film olan ve Richard Gere ile Sylvester Stallone’nin birlikte yer aldığı The Lords of Flatbush isimli filmin çekimlerinde yaşanmıştır. Söylentilere göre bir öğle yemeği sırasında Richard Gere, yanlışlıkla Stallone’nin pantolonunun üzerine hardal damlatmış. Bunun karşısında oldukça sinirlenen Stallone, Richard Gere’yi biraz tartaklamış ve ardından da yönetmene giderek kendisiyle Richard Gere arasında bir tercih yapması gerektiğini söylemiş. Neticede görünen o ki yönetmen tercihini Stallone’den yana kullanmış ve Richard Gere’nin işine haksız yere son verilmiş.

8 Eddie Vedder

Eddie VedderEddie Vedder denildiğinde herkesin aklına Pearl Jam’ın başarılı solisti geliyor, değil mi? Elbette öyle! Ancak, ünlü isim eski işinden çıkartılmamış olsaydı; belki de bu bize hiçbir şey ifade etmeyecekti. Evet, Eddie Vedder ünlü olmadan önce bir güvenlik görevlisi olarak çalışıyordu. Müziğe büyük bir tutkuyla bağlı olan Vedder, mesai saatlerinde gitar çaldığı için işinden kovulmayı başarmıştır. Başarmıştır diyorum, zira Eddie Vedder bu işinden kovulmasaydı; belki de hala bir güvenlik görevlisi olarak çalışacak ve bizleri kendinden yoksun bırakacaktı.

7 Lucille Ball

Lucille Ball6 Nisan 1911’de doğan ve 26 Nisan 1989’da hayata veda eden Amerikalı komedyen Lucille Ball, insanların gülümseten kırmızı saçlı sanatçı olarak tanınmaktadır. Ünlü olmadan önce, bir dondurmacının yanında işe başlayan Ball; hazırladığı muzlu dondurmaların kenarına muz parçaları koymayı unutunca, dondurmacının sahibi tarafından işten kovulmuştur. Yani saçma bir sebeple işten çıkartılan bir diğer ünlü isim de Lucille Ball olarak karşımıza çıkıyor. Ama yine de Lucille Ball iyi ki de o dondurmacıdan kovulmuş ve ünlü bir isim olmuş, değil mi?

6 Ryan Gosling

Ryan GoslingRyan Gosling’in ne kadar yakışıklı ve düzgün vücutlu bir oyuncu olduğunu biliyorsunuzdur, diye düşünüyorum. Ancak birazdan sizin de anlayacağınız gibi oyuncunun görünüşü, Gosling’e her durumda avantaj yaratmamıştır. Nitekim, orijinal adı The Lovely Bones olan Cennetimden Bakarken filminde yer alması gereken Gosling’in anlaşması oyuncunun fiziksel görünüşü sebebiyle fes edilmiştir.

Peki, bu nasıl mı olmuş? Şöyle ki filmde bir baba rolünü canlandıracak olan Gosling, daha olgun bir görünüm kazanmak için kilo alması gerektiğini düşünmüş. Ancak bu kararını yönetmene danışmadan uygulayan Gosling, epey kilolu bir vaziyette ortaya çıkınca filmin yönetmeni tarafından işten çıkartılmış. Sonuçta, görünüşü yüzünden işini kaybeden Ryan Gosling’in yerine Mark Wahlberg işe alınmış.

5 Steve Perry

Steve PerryJourney isimli müzik grubunun solisti olan Steve Perry’nin de oldukça anlamsız bir sebepten işini kaybetmiş olduğunu görüyoruz. Şöyle ki; 1900’lü yıllarda Journey yeni bir turneye çıkmaya hazırlanırken, Steve Perry talihsiz bir kaza geçirerek kalçasını kırmış. Haliyle turneye katılamayacak olan Perry’nin yerine hemen yeni bir solist bulunmuş. Sonuçta, Steve Perry bu olaydan sonra ortalıklarda fazla görünmemiş. Nitekim bir kalça kırıklığı yüzünden, kalıcı olarak işten çıkartılan Perry’nin kalbi fazlasıyla kırılmış olmalı, diye düşünüyorum.

4 Walt Disney

Walt DisneyEvet, eğlence dünyasının devlerinden biri olan Walt Disney de işten çıkartılmış ünlülerden biri olarak karşımıza çıkıyor! Şöhretine kavuşmadan önce bir gazete için çalışan isim, yaptığı işlerde yeterince yaratıcı olmadığı düşünüldüğü için işten çıkartılmış. Mickey Mouse gibi ünlü bir animasyonu yaratan Walt Disney’i işten kovan kişiler, sonrasında oldukça pişman olmuştur.

3 Christian Bale

Christian BaleÜnlü İngiliz aktörü, American Psycho isimli filmde canlandırdığı psikopat rolüyle hepiniz hatırlıyorsunuz, değil mi? Peki, American Psycho için başrol olarak seçilen Christian Bale’nin film çekimine başlanan ilk dönemlerde bilinmeyen bir sebeple işinden kovulmuş olduğunu biliyor muydunuz? Bu habere eminim siz de çok şaşırmışsınızdır, zira bu ünlü filmde oynayan aktörü hepimiz Christian Bale olarak izledik. Ancak kafanız hiç karışmasın, çünkü bu durumun nasıl gerçekleştiğini hemen açıklıyoruz;

Kovulan Christian Bale’nin ardından Leonardo Di Caprio’ya teklif götürülmesine rağmen, Titanic’deki performansıyla akıllarda kalan oyuncu, bu rolün hakkından gelememiş. Daha sonra Ewan McGregor’a teklif yapılmış, ancak bu aktör de rolü kabul etmemiş. Nihayetinde tekrar işe alınan Christian Bale, American Psycho’da en iyi performanslarından birini sergilemiş. Sonuçta görünen o ki başarılı ismin işten kovulma sebebi, demek ki çok da önemli bir sorundan kaynaklanmıyormuş!

2 Michael Anthony

Michael AnthonyChickenfoot isimli müzik grubunun üyesi olan Michael Anthony de işinden oldukça saçma bir sebeple çıkartılmış ünlüler arasında yer alıyor. Nitekim başarılı müzisyen, aynı grupta olan Sammy Hagar ile arkadaşlık yaptığı için gruptan kovulmuş! Gerçekten tuhaf değil mi? Evet biz de farkındayız, ancak durum bu şekilde biliniyor. İlaveten; Michael Anthony’un gruptan çıkarılışının altında yatan sebebin çok daha garip bir durumdan kaynaklandığı da kulağımıza gelen dedikodular arasında!

1 Damon Wayans

Damon WayansWayans ailesinin bir üyesi Damon Wayans; ünlü bir stand up komedyeni, yazar, oyuncu ve yapımcı olarak tanınıyor. Listemizin 1. sırasında yer alan bu ismin, Saturday Night Live isimli yapımın çekiminden daha ilk gününde kovulmuş olduğunu duymak, bizi epey şaşırttı doğrusu! Evet, Lorne Michaels tarafından kovulan bu isim, daha sonra tekrar işe alınarak herkes tarafından beğenilen karakterini sergileme şansı yakalamıştır.

Damon Wayans’ın işte kovulma sebebi ise sempatik oyuncunun Lorne Michaels’in direktiflerine uymayarak, doğaçlama bir performans sergilemiş olmasıdır. Ancak görünen o ki Damon Wayans ile Lorne Michaels sonunda iyi geçinen bir ekip olmayı başarmış, değil mi?

Gördüğünüz gibi işten çıkarılmamak için, ayrıcalıklı bir ünlü olmak da yetmeyebiliyor bazen. Listemizdeki bazı sebepler ise gerçekten oldukça saçma gerekçeler. Ben özellikle Richard Gere’nin Stallone ile yaşadığı olayın sunucuna çok şaşırdım, peki ya siz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kariyer kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum