Yatırım yapmaya başla!

Sabancı Holding’in İlk Çeyrek Satış Gelirleri 4,3 Milyar Liraya Yükseldi

Sabancı Holding, 2019’un ilk çeyreğinde 1 milyar 57 milyon TL net kar, 4,3 milyar TL satış geliri elde etti.
Sabancı Holding’in İlk Çeyrek Satış Gelirleri 4,3 Milyar Liraya Yükseldi

Sabancı Holding 2019 yılının ilk üç ayındaki finansal sonuçlarını açıkladı. Şirket yılın ilk çeyreğinde net karını 1,06 milyar TL, satış gelirlerini 4,3 milyar TL olarak açıkladı. Sabancı Holding CEO’su Mehmet Göçmen, zorlu ekonomik koşullara rağmen dengeli portföyü ve güçlü kurumsal yapıları sayesinde başarılı bir finansal dönemi geride bıraktıklarını söyledi.

Holding olarak attıkları her adımın ülkeye değer katma sorumluluğu ile hayata geçirildiğini, önümüzdeki dönemlerde de ihracatı artırıp, iç pazarda portföylerinin gücünü kullanarak büyümeye devam edeceklerini dile getirdi.

Sabancı Holding yılın ilk çeyreğinde konsolide satışlarını, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla %32 artırarak 14 milyar 951 milyon TL’ye yükseltti.

Sabancı Holding Finansal RaporTürkiye’nin en köklü aile şirketlerinden biri olan Hacı Ömer Sabancı Holding AŞ’nin konsodolide ortak net karı 1 milyar 57 milyon TL olarak açıklandı. Bu tutar, 2018 yılının aynı döneminin verileri ile karşılaştırıldığında %15 artışa denk geliyor.

Toplam varlıkları yılın ilk üç ayı itibarıyla 405 milyar 288 milyon TL’ye ulaştı. Toplam konsolide ana ortaklığa ait özkaynakları ise 29 milyar 387 milyon TL oldu. Sabancı Holding CEO’su Mehmet Göçmen, zorlu ekonomik koşullara rağmen başarılı bir finansal dönemi geride bıraktıklarını belirtti.

Mehmet Göçmen, kendilerine başarı getiren ve taviz vermedikleri konulardan bahsetti.

Sabancı Holding CEO’su Mehmet GöçmenSektördeki konumlarına ve ihracata yönelmeleriyle ilk çeyreği hedefledikleri rakamlarla tamamladıklarını aktaran Göçmen; “Sabancı Topluluğu olarak önceliğimiz, bizi bu olumlu sonuçlara taşıyan kurumsal yönetim yetkinliğimiz, nakit yönetimini odağımızda tutmamız ve uçtan uca, satın almadan ödemeye, siparişten tahsilata kadar tüm tedarik zinciri süreçlerimizde etkin risk yönetimini esas almamızdır.” şeklinde konuştu.

Bu dönemi borçları azaltarak, nakit yaratmayı sürdürerek ve kur riski pozisyonu almadan yönettiklerini anlattı. Riskleri en erken şekilde tespit ederek, önlemlerin zamanında alındığını ve bunun da kendilerine sürdürülebilir ve istikrarlı başarıyı getirdiğini anlattı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum