Yatırım yapmaya başla!

Sabancı Holding Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı’nı Desteklediğini Açıkladı

Bugün açıklanan Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı kapsamında iş dünyasının önemli isimlerinden destek mesajları gelmeye devam ediyor. İşte Sabancı Holding'in açıklaması;
Sabancı Holding Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı’nı Desteklediğini Açıkladı

Bugün Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak merakla beklenen Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı‘nı açıkladı. Düzenlenen toplantıda TBB Başkanı Hüseyin Aydın, MÜSİAD Başkanı Abdurrahman Kaan, TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Çalışma Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk da konuşma yaptı. Konuşmalarında enflasyonla mücadele için taşın altına ellerini koyacaklarını açıkladılar.

Bakan Berat Albayrak ise tüm iş dünyasına ve firmalara seslenerek, yıl sonunda yapacakları indirim dışında en az yüzde 10 indirim kampanyasına katılmalarını istedi. Bu kapsamda iş dünyasında birçok firma desteklerini açıklarken, enflasyonla mücadele kampanyalarının web sitesi üzerinden bunların takip edilebileceği duyuruldu.

Programın açıklanmasının ardından Sabancı Holding, Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı’nı desteklediklerini dile getirdiler.

Sabancı Holding Destek Açıklaması

Sabancı Holding’den yapılan açıklamada, “Türkiye’nin Sabancı’sı olarak 90 yılı aşkın süredir olduğu gibi bugün de ülkemizin yaşadığı sorunlarda çözümün bir parçası olmayı sorumluluğumuz olarak görüyoruz. Enflasyonla mücadele seferberliğine destek olmak ve enflasyonu aşağı çekmek amacıyla; regüle olmayan sektörlerde, üretimimiz olan ürünlerin satışlarında gereken indirimi yapacağız,” ifadelerine yer verildi.

Sabancı Holding, bu yaklaşım ile hem makro hem mikro ekonomik göstergelere olumlu yansımaların en kısa sürede görüleceği temennisinde bulundu.

Hem Makro Hem Mikro Etkiler Görülecek

Açıklamanın devamında, geçmiş yıllarda defalarca başarıldığı gibi yaşanan sıkıntıların birlik ve beraberlik anlayışı içinde geride bırakılacağına yürekten inandıklarını dile getirdiler. Enflasyonla Mücadele Programı Toplantısı’nda Sabancı Topluluğu; Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer, Sabancı Holding Sanayi Grubu Başkanı Cenk Alper, Sabancı Holding Çimento Grubu Başkanı Tamer Saka, Sabancı Holding CFO’su Barış Oran ve Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil ile temsil edildi.

Boyner Grubu CEO’su Cem Boyner, enflasyonla mücadele konusunda kampanyaya destek verdiklerini açıklayan isimlerden oldu.

Cem Boyner Destek Açıklaması

Boyner Grubu, tüm şirket ve markalarıyla enflasyonla mücadele program ve inisiyatiflerine destek vereceklerini açıkladı. Yapılan açıklamada tüm perakende şirketlerinde müşterilerinin alım gücüne destek olmak için satış kampanyaları, indirimler ve ödeme kolaylıklarını da içeren bir eylem planını hayata geçirme kararı aldıklarını dile getirdiler.

500’ün üzerinde mağaza ve e-ticaret sitesinde satılan Boyner Grup markalarında yüzde 10 indirim uygulanacağını belirttiler.

Boyner Grup Markaları İndirim Yaptı

Yüzde 10 indirim uygulayacak Boyner Grup markaları ise Academia, Agenda, Altınyıldız Classics, Barbie, Beymen Business, Beymen Club, Beymen Collection, Beymen Çanta, Beymen Studio, Black Pepper, Cotton Bar, Divarese, D by Divarese, Deep Purple, Enchantimals, Fabrika, Funky Rocks, George Hogg, Giro, House of Camellia, Limon Company, Loves You, MammaRamma, Monster High, Morhipo Kids, Morhipo Home, Morhipo Beach, NetWork, North of Navy, Penford, People by Fabrika, Pi, Pink&Orange, Que, T-Box, Tommorrowsland, Walk on by, Whiplash olarak sıralandı.

Hopi ise tüketicilerin alım gücünü artıran, yeni kampanya ve teklifler geliştirerek üye şirketlerin verimliliğini daha da artıran projelerle katkı sağlayacağını açıkladı. Destek açıklayan Boyner Grup şirketleri ise AY Marka, Beymen, BR Mağazacılık, Boyner, Hopi ve Morhipo oldu. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, hazırlanan web sitesi üzerinden kampanyaya destek veren şirketlerin takip edilmesini ve vatandaşların da bu firmaları tercih ederek destek vermesini istedi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum