Yatırım yapmaya başla!

Ryanair CEO’su: Norwegian Er ya da Geç İflas Etmeye Mahkum

Ryanair CEO’su Michael O’Leary, rakip havayolu şirketi Norwegian’ın er ya da geç iflas bayrağını çekeceğini söyledi. İşte detaylar;
Ryanair CEO’su: Norwegian Er ya da Geç İflas Etmeye Mahkum

Ryanair’s CEO’su Michael O’Leary, bir kez daha rakip hava yolu şirketi Norwegian’ı hedefi haline getirerek firmanın er ya da geç iflas edeceğini söyledi. Açık sözlülüğüyle tanınan Ryanair CEO’su, düşük maliyetli hava yolu şirketinin devasa borçlar altına girdiğini belirterek daha önceki yorumlarıyla benzer açıklamalarda bulundu.

Thomas Cook’un çöküşünden bir hafta sonra konuşan Michael O’Leary, Norwegian Air’in patlayacak bir sonraki hava yolu şirketi olacağını iddia etmişti.

Avrupa genelinde dört ya da beş hava yolunun ortaya çıktığını söyleyen O’Leary, Ryanair’in yolcu sayısı bakımından en büyüğü olduğunu dile getirdi.

Ryanair CEO’su Avrupa Geneli 4-5 Büyük Hava Yolu Var Ayrıca açıkladıkları bilançolarında, yüzde 5 daha düşük uçak biletlerinin arkasında yüzde 11 trafik artışı sağladıklarını belirterek şöyle konuştu: “Sürekli olarak maliyetleri düşürüyoruz, Ryanair sürekli olarak bu düşük fiyatları aktarıyor ve bu da büyümemizi teşvik eden şey ve bu aynı zamanda Thomas Cook, Aigle Azur ve Norwegian gibi hava yollarının ölümünü hızlandıran şey.” Norwegian’ın iflas edip etmeyeceği konusundaki soruya ise Ryanair CEO’su, Norveçli firmanın bu yıl uçak satma kararına gönderme yaptı.

Norwegian’ın ölüme mahkum olduğunu dile getiren Ryanair CEO’su, firmanın iş modelinin işe yaramadığını ve iflas etmesinin sadece bir zaman meselesi olduğunu kaydetti.

Ryanair CEO’su: Norwegian İflas An Meselesi Norwegian Ekim ayında yaptığı bir açıklamada Boeing 737-800 uçaklarının beşini satacağını duyurmuştu. Ve işlemin borcun geri ödenmesinden sonra şirketin likiditesini yaklaşık 50 milyon dolar artırmasının beklendiğini belirtmişti. “Satış, şirketin son birkaç yıl boyunca oluşturulan sermaye artırma stratejisiyle ve büyümeden kârlılığa doğru değişen odak noktasıyla paralel” demişti.

Ryanair CEO’sunun yorumlarına hak veren Bernstein analisti Daniel Roeska, Norwegian’daki mevcut çabaların bir miktar rahatlama sağladığını ve hava yolunun bu kışı geçirmesine yardım edeceğini öngördü. Sorunun zamanlama etrafında olduğunu vurgulayan analist; “Yani genel olarak evet, muhtemelen iflas edebilirler ama bunun önümüzdeki aylarda olacağını söyleyemem” dedi ve hava yolunun satın alınabileceğini belirtti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum