Yatırım yapmaya başla!

Ryanair CEO’su: İngiltere Brexit Anlaşması Yapacak

Ryanair CEO’su Michael O’Leary, İngiltere’nin bir Brexit anlaşması yapacağını söyleyerek bunun nedenini açıkladı.
Ryanair CEO’su: İngiltere Brexit Anlaşması Yapacak

Ryanair CEO’su Michael O’Leary, İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden düzenli bir şekilde çıkmayı kabul etmekten başka seçeneğinin olmadığını çünkü sert bir Brexit’in İngiltere ekonomisine ve İrlanda’daki barış için çok zarar verici olacağını söyledi.

“Yeterince uzun süre bakarsanız, Brexit’in işimiz üzerinde herhangi bir etkisi olduğunu sanmıyorum” diyen Michael O’Leary, İngiltere’nin AB’den ayrıldıktan bir gün sonra yapması gereken ilk şeyin birlik ile bir ticaret anlaşmasını yeniden müzakere etmek olduğunu belirtti.

O’Leary İngiltere’nin Haziran 2016’daki referandumunda AB’de kalması için kampanya yürütmüş ve Brexit’in sektöre yönelik risklerini vurgulayan önde gelen havayolu yöneticilerinden biri olmuştu.

Ryanair CEO’su: İngiltere AB Kalma Taraftarı O zamandan beri İngiltere ve Avrupa Birliği, uçuşların kısa vadede devam etmesine izin veren bir anlaşmayı kabul etmiş ve O’Leary anlaşmasız bir çıkışın zararının çok ağır olacağı sonucuna varmıştı. Bugünkü açıklamasında da benzer şekilde anlaşmasız Brexit’in zararlarına işaret eden Ryanair CEO’su, böyle bir durumda yiyecek kıtlığının ve ilaç kıtlığının olacağını öne sürdü.

Gelecek 5 ila 10 haftada neler olacağı konusunda hiçbir fikrinin olmadığını belirten O’Leary, sonunda hükümetin Başbakan Theresa May’in sunduğu anlaşmaya geri dönmek zorunda kalacağını öngördü.

İngiltere’nin bir AB ticaret anlaşmasına ihtiyacı olacağını ve bunun tersini düşünmenin gerçekçi olmadığının da üzerini çizdi.

Ryanair CEO’su: İngiltere Brexit Anlaşması İhtiyaç Duyacak Norwegian Air’in patlayacak bir sonraki havayolu şirketi olacağını iddia eden O’Leary’nin bu yorumu, geçtiğimiz hafta Thomas Cook’un çöküşünü takip etti. İngiltere’deki hava yolculuğunun geleceğini tartışan CEO, önümüzdeki beş yıl içinde biri Ryanair olmak üzere Avrupa’ya hakim “dört taşıyıcı” olacağını diğerlerinin ya kapanacağını ya da diğer havayollarıyla birleşeceğini tahmin etti.

Bu noktada akıllara Ryanair CEO’sunun Norwegian hakkında daha önce de benzer bir yorumda bulunduğu geldi. Eylül 2018’de, havayolunun kış aylarında iflasa gideceğini öne süren O’Leary’nin yorumu, firma tarafından sert karşılanmıştı. Norwegian, Ryanair CEO’sunun iddialarının köksüz olduğunu ve havayolunun gelirlerde, geçtiğimiz yıl 2017 yılına kıyasla yüzde 30 arttığını belirtmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum