Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rusya’nın Altın Üretimi Bir Önceki Yıla göre Düştü

Rusya Federal İstatistik Kurumu tarafından açıklanan rapora göre ülkenin altın üretimi Temmuz'da yıllık bazda düştü. İşte detaylar;
Rusya’nın Altın Üretimi Bir Önceki Yıla göre Düştü
Yorum

Rus Federal Devlet İstatistik Servisi (Rosstat) tarafından ülkedeki altın üretimine ilişkin veriler paylaşıldı. Açıklanan verilere göre Rusya’nın Temmuz ayındaki altın üretimi bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 12,3 oranında düştü.

Rusya’daki altın üretimi Temmuz’da Haziran ayına kıyasla ise yüzde 14,2 yükseldi. Ülkedeki altın üretimde 2023 yılının ilk 7 ayında ise geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 5,5 artış kaydedildi.

Rosstat tarafından açıklanan aylık verilerde, Rusya’nın altın üretimindeki miktar bilgilerine ilişkin detaylara yer veriliyor.

Anadolu Ajansı (AA) haberinde Dünya Altın Konseyi’ne göre Rusya’nın Çin ve Avusturalya ile birlikte dünyanın en büyük altın üreticileri arasında yer aldığına işaret etti.

KAYNAK: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu