Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rusya’nın Altın Üretimi Bir Önceki Yıla göre Düştü

Rusya Federal İstatistik Kurumu tarafından açıklanan rapora göre ülkenin altın üretimi Temmuz'da yıllık bazda düştü. İşte detaylar;
Rusya’nın Altın Üretimi Bir Önceki Yıla göre Düştü
HABER GİRİŞ

Rus Federal Devlet İstatistik Servisi (Rosstat) tarafından ülkedeki altın üretimine ilişkin veriler paylaşıldı. Açıklanan verilere göre Rusya’nın Temmuz ayındaki altın üretimi bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 12,3 oranında düştü.

Rusya’daki altın üretimi Temmuz’da Haziran ayına kıyasla ise yüzde 14,2 yükseldi. Ülkedeki altın üretimde 2023 yılının ilk 7 ayında ise geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 5,5 artış kaydedildi.

Rosstat tarafından açıklanan aylık verilerde, Rusya’nın altın üretimindeki miktar bilgilerine ilişkin detaylara yer veriliyor.

Anadolu Ajansı (AA) haberinde Dünya Altın Konseyi’ne göre Rusya’nın Çin ve Avusturalya ile birlikte dünyanın en büyük altın üreticileri arasında yer aldığına işaret etti.

KAYNAK: AA

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın