Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rusya’nın 26 Yıllık Avrupa Konseyi Üyeliği Bitti

Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi, Rusya’nın Ukrayna’daki saldırısını şiddetle kınarken, bugün itibarıyla üyelikten çıkarıldığını duyurdu.
Rusya’nın 26 Yıllık Avrupa Konseyi Üyeliği Bitti
Son Güncelleme: 
Yorum

Rusya’ya yönelik yaptırımlar şiddetini artırarak devam ediyor. Savaşın başlamasının üzerinden 21 gün geçerken, birkaç ülke dışında dünyanın geri kalanı Ukrayna için tek yürek oldu.

Rusya’nın hain saldırısını kınama adına sayısız karar alan Avrupa Birliği’nden yeni bir adım daha geldi. Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi, Rusya için geçtiğimiz günlerde başlatılan bir prosedürün onaylandığını bildirdi.

Buna göre Rusya Federasyonu’nun bugünden itibaren Avrupa Konseyi üyeliğinin sona erdirildiği açıklandı. Rusya’nın 28 Şubat 1996’da Avrupa Konseyi’ne katıldığı belirtildi.

Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi’nde ve Parlamenterler Meclisi’nde temsil hakkı 25 Şubat’ta askıya alınmıştı.

Rusya’nın Ukrayna’ya karşı saldırganlığının en güçlü şekilde kınandığı, Ukrayna halkıyla dayanışma içinde, uluslararası kabul görmüş sınırları içinde ülkenin egemenliğine, bağımsızlığına ve toprak bütünlüğüne olan sarsılmaz desteği bir kez daha yineledikleri aktarıldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu