Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rusya’dan Savaş Açıklaması: Ukrayna NATO’dan Vazgeçse Bile Sürecek

Rusya Güvenlik Konseyi (SB) Başkan Yardımcısı Dmitry Medvedev, savaşın devam edeceğine dair açıklamalarda bulunurken, Zelenski ile görüşmeye yeşil ışık yaktı.
Rusya’dan Savaş Açıklaması: Ukrayna NATO’dan Vazgeçse Bile Sürecek
HABER GİRİŞ

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in üst düzey bir müttefiki olan Dmitry Medvedev, Ukrayna’nın NATO’ya katılma hedeflerinden resmen vazgeçmiş olsa bile askeri harekatın durmayacağını söyledi.

Şu anda Rusya Güvenlik Konseyi başkan yardımcısı olan eski Devlet Başkanı Dmitry Medvedev, Rusya’nın Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski ile belirli koşullar altında görüşmeye hazır olduğunu ifade etti.

Şubat ayında başlayan savaş öncesi Rusya, Ukrayna’nın NATO üyeliğinin kendisi için kabul edilemez olduğunu açıkça belirtmişti.

Medvedev, Kuzey Atlantik ittifakına katılımından vazgeçmek şimdi hayati önem taşıdığını ancak barışı tesis etmek için bunun yetersiz olacağını ifade etti. Rusya’nın hedeflerine ulaşana kadar saldırılarını sürdüreceğini belirtti.

Taraflar Görüşmelerde Anlaşma Sağlayamamıştı

Rusya ve Ukrayna, savaş süresince bir yandan da müzakerelerde bulundu. Ancak görüşmelerden somut bir sonuç çıkmadı.

GCM Yatırım Banner

Medvedev yapılacak görüşmelerin olayların nasıl gelişeceğine bağlı olduğunu belirterek, daha önce de Zelenski ile görüşmeye hazır olduklarını ifade etti.

Yetkili ayrıca HIMARS çoklu roketatarlar gibi Ukrayna’ya halihazırda tedarik edilen ABD silahlarının henüz önemli bir tehdit oluşturmadığını söyledi.

Savaş son günlerde Avrupa’nın en büyük nükleer santrali Zaporijya yakınlarında etkisini hissettirmeye başladı. Öyle ki Rusya ve Ukrayna, bölgede yaşanan saldırılardan birbirlerini sorumlu tutan açıklamalar yapıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.