Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rusya’dan Polonya’ya Misilleme: 45 Diplomata Sınır Dışı Kararı

Rusya Dışişleri Bakanlığı, 45 Polonyalı diplomatı istenmeyen kişi ilan ettiğini duyurdu. Detaylar şöyle…
Rusya’dan Polonya’ya Misilleme: 45 Diplomata Sınır Dışı Kararı
HABER GİRİŞ

Rusya Federasyonu, Polonya’nın daha önce 45 Rus diplomatı sınır dışı etme hamlesine misilleme getirdi. Rusya Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Polonya Cumhuriyeti Büyükelçiliği ile Polonya Cumhuriyeti’nin Irkutsk, Kaliningrad ve St. Petersburg’daki başkonsolosluklarının 45 çalışanı istenmeyen kişi olarak ilan edildi.

Polonya’nın dostane olmayan adımına tepki olarak açıklanan kararda, sınır dışı edilen kişilerin 13 Nisan’a kadar Rusya topraklarını terk etmeleri istendi.

Polonya parlamentosu, Perşembe günü “Ukrayna saldırısına destek verenlerle mücadele ve ulusal güvenliğin korunması konusunda özel çözümler” yasasını kabul etti.

445 parlamenterin “evet” oyuyla kabul edilen yasaya göre Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırısını destekleyen kişi ve kuruluşların Polonya’daki varlıkları dondurulabilecek.

Söz konusu yasanın AB yaptırımlarından bağımsız olarak ulusal düzeyde hayata geçirileceği belirtilirken, hiçbir parlamenterin olumsuz oy kullanmadığı açıklandı.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Polonya Hükümet Sözcüsü Piotr Müller, AB’nin karar almasını daha fazla beklemeyeceklerini ve güvenlik gerekçesiyle ülke genelinde Rusya’dan kömür ithal edilmesini yasaklayacaklarını söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.