Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rusya’dan Petrol Çıkışı: Görevimiz Dünya Pazarı Tedarikini Azaltmak

Petrol arzında kesintiye gitme kararında değişiklik yapmayan Rusya, bu yılki üretim hedefini değiştirmediğini duyurdu.
Rusya’dan Petrol Çıkışı: Görevimiz Dünya Pazarı Tedarikini Azaltmak
Yorum

Suudi Arabistan ile birlikte petrol arzında yüksek seviyelere çıkmama sinyalleri veren Rusya, üretimde hedeflediği miktarı paylaştı. Rusya’nın petrol üretiminde vanaları kısma ısrarını sürdürerek sene sonu tahmininde revizyona gitmediğini açıklayan Rusya Başbakan Yardımcısı Aleksandr Novak, 2023’te 515 milyon tonluk petrol üretim hedefine sahip olduklarını paylaştı.

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Novak, “2023 için 515 milyon ton petrol üretim hedefini değiştirmedik. Bu hedef, üretim kesintileri de dahil olmak üzere alınan kararlara dayanmaktadır” diye konuştu.


“Genel olarak görevimiz dünya pazarlarına yapılan tedarikleri azaltmaktır” diyen Rus yetkili, gelecek yıl için üretim hedeflerinin henüz kesinleşmediğini aktardı.

Novak, “2024 için şu anda tahminler üzerinde çalışıyoruz. Önümüzdeki birkaç ay içinde tahminlerin halka açık hale geleceğini düşünüyorum” dedi. (AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%