Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rusya’dan 63 Japon Yetkili için Ülkeye Giriş Yasağı!

Rusya ile Japonya arasında ipler geriliyor. Aralarında Japonya Başbakanı Kişida Fumio’nun da olduğu bazı isimler için kalıcı yaptırım kararı açıklandı.
Rusya’dan 63 Japon Yetkili için Ülkeye Giriş Yasağı!
HABER GİRİŞ

Rusya Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre Japonya’nın üst düzey yetkilileri için yaptırım kararı alındı. Bakanlık açıklamasında Kişida Fumio hükümetinin benzeri görülmemiş bir Rus karşıtı kampanya başlattığı, iftira ve doğrudan tehditler de dahil olmak üzere kabul edilemez söylemlere izin verdiği belirtildi.

Bu tutumun, Batılı ülkelerin Rusya’ya yönelik yaklaşımına önyargılı olan Japonya’nın tanınmış şahsiyetleri, uzmanları ve medya temsilcileri tarafından tekrarlandığı ifade edildi.

Tokyo hükümetinin iyi komşuluk ilişkilerini ortadan kaldırmaya, Rus ekonomisine ve Rusya’nın uluslararası prestijine zarar vermeye yönelik adımlar attığı belirtilirken, bunlara bağlı olarak alınan karar açıklandı.

Buna göre 63 Japonya vatandaşının Rusya’ya girmesi kalıcı olarak yasaklandı. Söz konusu kişiler arasında Japonya Başbakanı Kişida Fumio ile hükümet üyeleri ve milletvekillerinin de yer aldığı belirtildi.

Üst düzey hükümet yetkilileri arasında; Japonya’nın maliye bakanı, savunma bakanı, adalet bakanı, kamu güvenliği komisyonu başkanı, milli güvenlik kurulu genel sekreteri, konsey ve temsilciler meclisi başkanları, Rönesans Partisi, Komeito Partisi ve Anayasal Demokrat Parti meclis üyeleri bulunuyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.