Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rusya’da Yasa Dışı Kripto Faaliyetlerine Gelecek Cezalar Netleşiyor

Rusya bir süredir kripto varlıkları nasıl düzenleyeceğini tartışırken süreç hız kazandı. Detaylar haberde...
Rusya’da Yasa Dışı Kripto Faaliyetlerine Gelecek Cezalar Netleşiyor
HABER GİRİŞ

Kripto paraların kullanım alanı her geçen gün daha da genişliyor. Bununla beraber ülkeler düzenleme çalışmalarını sürdürüyor. Rusya bir süredir kripto paraların düzenleyici kapsamını belirlemek adına çalışma yürütüyor.

Gelen son haberler sürecin hız kazandığı yönünde. Rus makamları, kripto para birimlerinin ihracını yönetmeyi amaçlayan yeni bir yasa tasarısının getirilmesiyle kripto para birimi düzenlemesini hızlandırıyor.

Parlamento önünde incelenmekte olan tasarı, yasadışı kripto para ihracına karışan kişi veya şirketlerin önemli para cezalarına tabi olacağını açıklıyor. Tasarının yasalaşması halinde şahıslar 90, yetkililer 550 dolar para cezası iel kaşrı karşıya kalacak.

Ek olarak, kripto düzenleme yönergelerini ihlal eden bir işletme 13.000 dolar Önerilen yasa aynı zamanda dijital haklar alanında yasa dışı faaliyetlerde bulunan kişilere idari sorumluluk getiriyor.

Savaş Gözleri Rusya’ya Çevirdi

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından artan yaptırımların etkisiyle, ülkedeki çeşitli finans kurumları kripto paraların doğru şekilde düzenlenmesini talep ediyor.

GCM Yatırım Banner

Düzenlemeye dair tartışmaların ortasında, çoğu Rus’un ekonomik yaptırımlarla başa çıkmanın bir yolu olarak dijital varlıkları benimsediği tahmin ediliyordu.

Son aylarda, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin işbirliği çağrısında bulunduktan sonra kamu kurumları arasında doğru kripto düzenleme görünümü konusunda bir çatışma yaşandı.

Rusya Merkez Bankası kripto ile ilgili faaliyetlere genel bir yasak önerirken, Maliye Bakanlığı katı kurallar altında mevzuat talebinde bulunuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.