Yatırım yapmaya başla!

Rusya Üniversitelerine Kripto Para ve Blockchain Dersi Geliyor

Rusya'nın kripto para piyasasına gösterdiği ilgi herkesin malumu. Şimdi ise en iyi 5 üniversitesine kripto para ve blockchain dersi getiriyor. İşte detaylar;
Rusya Üniversitelerine Kripto Para ve Blockchain Dersi Geliyor

Rusya çapında en iyi 5 üniversite, mevcut finans eğitim programlarına bitcoin başta olmak üzere kripto para birimlerini ve blockchain teknolojilerini içeren yeni dersler ekliyor. Yoğun bir talep olduğu gerekçesiyle derslerin bu programlara dahil edildiği açıklandı. 2017 – 2018 akademik yılında okulların mevcut programlarına dahil edilecek.

Rusya’nın en iyi 5 üniversitesinde bu yıl ilk kez kripto para ile blockchain teknolojileri özel ders ve yüksek lisans programı olarak sunulmaya başlayacak.

Rusya'nın En İyi Üniversiteleri Bitcoin Dersi Verecek

Bu derslerin verileceği üniversitelerden birisi Moskova Devlet Üniversitesi (MSU), ülkenin saygın ve karma araştırma okullarındandır.

Moskova Devlet Üniversitesi

Üniversitenin ekonomi fakültesinin yönetim kurulu üyesi Sergey Stodnikov, Finansal Analiz alanında master programını yönetiyor. Sergey Studnikov haberin çıkış noktası olan Moskova Devlet Üniversitesi’nin yeni kripto para dersleri hakkında açıklama yaptı.

Studnikov, en kısa sürede birkaç program için master sınıflarını açacaklarını ve bunun için sektörden temsilcileri davet ettiklerini söyledi.

Studnikov Master Sınıf Açılacak Dedi

Ülkenin önde gelen büyük üniversitelerinden olan Yüksek Ekonomi Okulu (HSE) ise Finansal Teknolojiler dersinin bir parçası olarak kripto para teknolojisine yer verecek.

Yüksek Ekonomi Okulu

Yüksek Ekonomi Okulu’nda verilen Finansal Teknolojiler dersi ise devlete ait Sberbank ile birlikte bu yıl başlatılmış olan Finansal Teknolojiler ve Veri Analizi isimli master programının bir parçasıdır.

Saint Petersburg Devlet Ekonomi Üniversitesi ise bankacılık, finans ve finansal piyasalar üzerine olan programın iki bölümünü kripto para ve blockchain teknolojisine ayıracak.

Saint Petersburg Devlet Ekonomi Üniversitesi

Üniversitenin Ekonomi ve Finans Fakültesi Doçenti Denis Gorulev, okulda derslerin verilebilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı ile uzun süre koordineli bir çalışma gerektiğini söylüyor.

Moskova Fizik ve Teknoloji Enstitüsü (MIPT) ise blockchain teknolojisinin BT bileşenini öğreteceğini açıklıyor.

Moskova Fizik ve Teknoloji Enstitüsü

Phystech olarak bilinen ve gayri resmi Moskova Fizik ve Teknoloji Enstitüsü (MIPT) ise kendini “bilim adamları, öğrenciler ve mühendisler tarafından büyük beğeni ile karşılanan en iyi 5 üniversiteden biri olarak tanımlıyor. MIPT Uygulamalı Matematik ve Bilişim Okulu Müdürü Andrei Raigorodsky, sektörün hem öğrenciler hem de işverenler tarafından büyük talep gördüğünü söylüyor. Bu nedenle birkaç özel ders koyulacağını açıklıyor.

Ulusal Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (Misis) de Vnesheconombank (VEB) ile blockchain teknolojisine odaklanarak, atılım teknolojileri için bir merkez oluşturacak.

Ulusal Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ve Vnesheconombank Bitcoin Merkezi

Misis, Rusya’da çelik üretimi sektöründe birincil teknolojik üniversite konumundadır. Hükümetin sahip olduğu Vnesheconombank ile anlaşmaları sayesinde öğrenciler yeni eğitim merkezinde blockchain teknolojisi üzerine çalışacaklar.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum