Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rusya Ukrayna Konusunda Yaptırım Baskısına Boğun Eğmeyecek

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Ukrayna savaşına ilişkin Rusya’ya karşı açıklanan yaptırımların ülkenin tutumunu değiştirmeyeceğini söyledi. Detaylar aşağıda;
Rusya Ukrayna Konusunda Yaptırım Baskısına Boğun Eğmeyecek
Son Güncelleme: 
Yorum

Gazetecilere verdiği demeçte, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in dün Rus ve Ukraynalı yetkililer arasındaki ilk tur görüşmeler hakkında bilgilendirildiğini, ancak sonucu değerlendirmek için henüz çok erken olduğunu söyledi.

Konuyla ilgili olarak Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, bugün yaptığı açıklamada Rus heyetiyle yaptığı müzakerelerde henüz istenen sonucu elde edemediğini söyledi.

Kremlin Batı Yaptırımlarıyla Yılmayacak

Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, Rusya’nın Ukrayna’yı işgaline yönelik Batı yaptırımlarına ilişkin olarak; “Bizi tutumuzu değiştirmeye zorlayabileceklerini sanıyorlar. Bu söz konusu olamaz.” dedi.

Putin ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy arasında herhangi bir görüşme planının olmadığını belirterek, Moskova’nın hala Zelenskiy’i Ukrayna’nın lideri olarak tanıdığını sözlerine ekledi.

Zelenskiy, silah bırakma emrini verirse daha fazla zayiatı önleyebileceğini söyledi. Ukrayna teslim olmayı reddetti ve güçleri Rusya’nın kuzeyden, doğudan ve güneyden saldırılarına karşı güçlü bir direniş sergiledi.

Rusya Sivillere Yönelik Saldırı İddialarını Yalanladı

Peskov, Rusya’nın sivil hedeflere yönelik saldırı iddialarını ve misket bombaları ile vakum bombalarının sahte olduğunu iddia ederek reddetti. Rusya’nın savaş suçları işlediğine de kesinlikle karşı çıktı.

Peskov, Ukraynalı milliyetçi grupların kanıt sunmadan insanları canlı kalkan olarak kullandığını söyledi. Kremlin’in başkent Kiev’i Nazilerin kontrolü altında görüp görmediği konusunda yorum yapmayı reddetti.

Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, bugün barbar Rus füzesinin Özgürlük Meydanı’na ve Harkiv’in yerleşim bölgelerine saldırdığını dile getirdi. Gazeteci Gülsüm Khaliova da Twitter hesabından; “Rusya karadan ilerleyemeyince Kharkov’da yerleşim yerlerini bombaladı. Çok sayıda hayatının kaybeden insan var.” dedi.

Öte yandan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov da bugünkü açıklamalarında ülkenin tavrının değişmeyeceğine işaret etti.

ABD’nin Avrupa topraklarında nükleer silahlarının bulunmasının Rusya için kabul edilemez olduğunu belirten Lavrov, Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmediğini bir kez daha vurguladı. Ancak Rusya’nın hedeflerine ulaşana kadar özel askeri operasyonlara devam edeceğini ekledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu