Yatırım yapmaya başla!

Rusya’dan Türkiye’ye İlk Charter Uçuşun Tarihi Açıklandı

Rusya’dan Türkiye’ye İlk Charter Uçuşun Tarihi Açıklandı

2015 yılının 24 Kasım tarihinden bu yana iki ülke arasındaki ilişkiler neredeyse tamamen bitme noktasına kadar gelmişti. Hatırlanacağı üzere sınır ihlali yapan bir Rus uçağının düşürülmesi, iki dost ülke arasında krizin oluşmasına neden olmuştu. İlerleyen günler ise Rusya, net bir tavır takınmış ve Türkiye’ye yönelik ambargolar uygulama kararı almıştı. Yeni yıla girilmesiyle birlikte ise bu ambargolar hayata geçirilmişti.

Ancak bugünlerde iki ülke arasında buzlar tamamen eriyor. Öncelikli olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Putin’e gönderdiği mektupta yer alan samimi ifadeler, iki dost ülkenin yeniden bir araya gelmesini sağladı. Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin, Rusya’nın St. Petersburg kentinde bir araya gelerek, ekonomik işbirliğini yeniden inşa ettiler. Bu doğrultuda, Türkiye ile Rusya arasındaki kriz sıfır noktasına geldi.

Bugün ise Türkiye’yi heyecanlandıran önemli bir gelişme yaşanıyor. Rusya’dan Türkiye’ye gerçekleşecek ilk charter uçuşun tarihi belli oldu. Bilindiği üzere Rus hükümeti, geçen gün aldığı kararla Türkiye ile charter uçuşlarına yönelik yasağı kaldırmıştı. Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) CEO’su Maya Lomidze, konuyla ilgili olarak kamuoyuna önemli açıklamalarda bulundu. Lomidze’nin açıklamalarından öne çıkan bölümler ise şöyle;

“İlk charter 4-5 Eylül’de gerçekleşecek”

Konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada Lomidze; Türkiye ile ilişkilerin düzeltilmesinden Rus halkının büyük bir mutluluk duyduğunu söyledi. Charter uçuşlara yönelik yasağın hükümet tarafından dün kaldırılmasının ardından Türkiye’ye yönelik tur paketi satışlarının başladığını belirten Lomidze, maliyetin ise bu yıl yüzde 20 oranında düşeceğini dile getirdi. Açıklamalarının devamında ise Lomidze, ilk charter uçuşun 4 veya 5 Eylül tarihinde gerçekleşeceğini ifade etti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum