Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rusya Savaş Öncesi Belirlediği Hedeflere Ulaşıyor

Rusya parlamentosundan bir sözcü, ordunun belirlediği hedefler doğrultusunda ilerlediğini söyledi. Ayrıntılar geliyor...
Rusya Savaş Öncesi Belirlediği Hedeflere Ulaşıyor
HABER GİRİŞ

Rusya parlamentosunun alt kanadından bir sözcü, Ukrayna’nın terörist bir devlet haline geldiğini ve Rusya’nın doğu Donbas bölgesi sınırlarındaki operasyonları sürdürdüğünü söyledi

Duma sözcüsü Vyacheslav Volodin’in sözleri, Rus savaş söyleminin süreceğine işaret etti. Rusya ordusu halihazırda güney Ukrayna’nın büyük bölümünü işgal etmiş durumda. Volodin, Ukrayna’yısuç rejimi olarak adlandırarak, potansiyel olarak Kiev’e yönelik daha geniş bir saldırının sinyalini verdi.

Rusya, 2014’te Ukrayna’nın Kırım yarımadasını ele geçiren kimliği belirsiz güçlerin gerçekten Rus olduğunu kabul ettiğinde veya bu yılki işgal planını reddettiğinde olduğu gibi, bu olaydan sonra hedeflerini değiştirme konusunda bir geçmişe sahip.

Rusya ile Ukrayna arasında 24 Şubat’ta başlayan savaş, bölgede büyük hasarı ortaya çıkardı. Çok sayıda sivil ve asker hayatını kaybetti. Diğer yandan işgal nedeniyle Ukrayna’da tonlarca tahıl ihraç edilemiyor. Bu da küresel boyutta gıda krizi endişelerini tetikliyor.

Rusya İlerleyişini Sürdürüyor

Rusya ordusu saldırılarını sürdürüyor ve son olarak doğudaki Luhansk kentinin kontrolünü eline geçirdi. Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski ise Batılı ülkelerin yardımı ile kaybedilen topraklarını geri alacaklarını söyledi.

GCM Yatırım Banner

Bu durum karşılıklı yaptırımları da beraberinde getirdi. Batılı ülkeler ekonomiyi hedef alan çok sayıda yaptırımı hayata geçirdi. Aynı şekilde Rusya da, Avrupa’yı sahip olduğu doğal gazı kesmek ile tehdit ediyor.

Rusya’nın gazı kesme ihtimali, AB’nin en büyük ülkesi Almanya’da durgunluk korkularını tetikliyor. Ülkede sanayiye enerji arzının kısıtlanabileceği belirtiliyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.