Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rusya OPEC+ ile Petrol İhracatında Arzın Azaltılması için Anlaştı

Rusya Başbakan Yardımcısı Alexander Novak, Rusya ve OPEC+ ülkelerinin petrol ihracatında yeni indirim konusunda anlaşmaya vardıklarını söyledi. Detaylar;
Rusya OPEC+ ile Petrol İhracatında Arzın Azaltılması için Anlaştı
HABER GİRİŞ

Rusya Başbakan Yardımcısı Alexander Novak, Devlet Başkanı Vladimir Putin ve kabine bakanları arasında Krasnoyarsk Bölgesi’nin kalkınmasına ilişkin yapılan toplantıda çeşitli açıklamalarda bulundu. Rusya ve OPEC+ ülkeleri arasındaki görüşmelerin sonuçlarına değindi.

İki tarafın, Rus petrolünün dünya piyasalarına arzının azaltılması konusunda yeni bir anlaşmaya vardıklarını söyledi.

Anlaşmanın Detayları Önümüzdeki Hafta Açıklanacak

OPEC+ ortaklarıyla dış piyasalara petrol arzını azaltma konusunda bir anlaşmaya varmanın mümkün olup olmadığı sorusu üzerine Novak şunları söyledi:

“Evet, vardık ama ana parametreleri önümüzdeki hafta kamuoyuna açıklayacağız.”

Novak, bir önceki günkü açıklamasında, Rusya ve OPEC+ ortaklarının Rusya’nın kendi petrol ihracatındaki kesintiyi Ekim ayına kadar uzatma olasılığını görüştüklerini ifade etmişti.

GCM Yatırım Banner

Rusya ilk kez 1 Ağustos’tan itibaren dünya piyasasına sevkiyatta gönüllü olarak 500,000 varil/gün azaltıma gideceğini açıklamış, Eylül ayında ise sevkiyatın 300,000 varil/gün azaltılmasına karar verilmişti.

Başbakan Yardımcısı, Mayıs-Haziran aylarındaki ortalama seviyenin uluslararası piyasalara arzın azaltılmasında temel teşkil edeceğini de belirtti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.