Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rusya Müzakereleri için İngiltere’den Sis Perdesi Uyarısı!

Zelensky, Rusya'yı nesiller sürecek kayıplar konusunda uyarıp görüşmeye çağırdı. İngiltere ise müzakereler hakkında sis perdesi alarmı verdi. Detaylar aşağıda;
Rusya Müzakereleri için İngiltere’den Sis Perdesi Uyarısı!
Yorum

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, Rusya ile anlamlı barış görüşmeleri için çağrıda bulundu. Bu sabah yaptığı açıklamada Zelensky, Rusya’nın 24 Şubat’taki işgalinin ardından sürdürmekte olduğu kayıplardan kurtulmasının “birkaç nesil” alacağını söyledi.

Zelensky’nin açıklamaları İngiltere Dışişleri Bakanı Liz Truss’ın açıklamalarının ardından geldi. Truss, Rusya’nın devam eden barış görüşmelerini savaş suçları için bir “sis perdesi” olarak kullanabileceği konusunda uyardı.

Zelenskiy’den Rusya’ya Sert Uyarı!

Rusya- Ukrayna savaşının 24. Gününde Zelensky, Kremlin ile anlamlı barış görüşmeleri çağrısında bulunarak bunun “Rusya’nın kendi hatalarından kaynaklanan hasarı azaltması için tek şans” olduğunu söyledi.

Rusya’nın müzakere heyetine başkanlık eden Vladimir Medinskiy de dün liderlerin bir araya gelmeleri için mutabakat metni imzalanması gerektiğini açıklamıştı.

Zelensky video mesajında; “Herkesin beni duymasını istiyorum, özellikle Moskova’da. Görüşme zamanı geldi. Ukrayna için toprak bütünlüğünü ve adaleti yeniden sağlamanın zamanı geldi. Aksi takdirde, Rusya’nın kayıpları o kadar büyük olacaktır ki, toparlanmanız birkaç nesil alacaktır.” dedi.

Ukrayna Devlet Başkanı, Kremlin’i “adil, sağlam ve gecikmesiz” barış görüşmelerine girmeye çağırdı. Rus güçlerini acımasız bir Rus bombardımanıyla harap olan Mariupol şehrinde insani bir felaket yaratmakla suçlayan Zelensky, “bu bir savaş suçudur” dedi.

İngiltere’den Müzakereler Hakkında Korkutucu Açıklama

Bu arada İngiltere Dışişleri Bakanı Liz Truss, Rusya’nın yeni bir saldırı için güçlerini yeniden gruplandırırken müzakereleri bir örtü olarak kullanmasından endişe duyduğunu söyledi.

“Ruslar yalan söyledi” diyen Truss, müzakerenin, oyalama yaratmak ve korkunç vahşetlerden bir sis perdesi oluşturmak için başka bir girişim” dedi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu