Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rusya’da Kripto Paralar Riskten Korunma Aracı Olarak Görülüyor

Yapılan bir anket yatırımcıların %46’sının kriptoya güvendiğini ortaya koydu.
Rusya’da Kripto Paralar Riskten Korunma Aracı Olarak Görülüyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Rusya’da yeni yapılan bir ankete göre, perakende yatırımcıların neredeyse yarısı, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin istikrarlı gelirle ilişkili bir riskten korunma varlığı olduğunu düşünüyor.

Investing, 1.000 Rus yatırımcı ile beraber bir anket düzenledi. Katılımcıların %46’sı kripto para birimlerini ekonomik kriz zamanlarında finansal risklere karşı korunmalarına olanak tanıyan potansiyel bir savunma varlığı olarak görüyor.

Alternatif varlıklara yatırım yapan katılımcıların %37’si gayrimenkul satın almayı etkili bir yatırım aracı olarak gördüğünden, kriptoyu gayrimenkulden daha çok tercih ediyor. Gayrimenkul tarihsel olarak Rusya’daki en büyük riskten korunma aracı olmuştur.

Kripto para birimlerinin, döviz para birimleri ve hisse senetleri de dahil olmak üzere diğer geleneksel varlıkları geride bıraktığı ve 2021’de en büyük yatırım trendi haline geldiği kaydedildi.

Bitcoin görünüşe göre Ruslar için en popüler alternatif yatırım konumunda. Büyük veri platformu Brand Analytics tarafından yapılan bir araştırmaya göre, Bitcoin Ekim ayında Rusya’daki en popüler kripto para birimiydi ve sosyal medya sözlerinde Tether ve Litecoin gibi dijital varlıkların önünde yer alıyor.

Geçen yıl bir ankette Rus yatırımcıların %77’sinin Bitcoin’i altına tercih etmesiyle, kripto para birimleri son yıllarda ülkedeki yatırımcılar arasında giderek daha popüler hale geliyor. Rusya Merkez Bankası geçen hafta, ülkenin 2,8 trilyon dolarlık küresel kripto para piyasasında artan rolüne dikkat çeken bir finansal istikrar raporu yayınladı.

Merkez bankası, Rusya’nın ulusal BTC hash oranı açısından dünyada üçüncü sırada olduğunu ve Binance borsasının en büyük kullanıcılarından biri olduğunu belirtti. Artan enflasyon ve devam eden COVID-19 salgınının ortasında, küresel yatırımcılar, finansal riske karşı bir korunma olarak kripto para birimlerine giderek daha fazla odaklanıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%