Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Rusya Kripto Paraları Ruble’ye Dönüştürme İşlemlerini İzliyor

Rosfinmonitoring, Rus parlamentosunun kripto paranın rubleye dönüştürülmesini içeren işlemlere çok dikkat ettiğini bildirdi.
Rusya Kripto Paraları Ruble’ye Dönüştürme İşlemlerini İzliyor

Rusya’nın Federal Finansal İzleme Servisi Rosfinmonitoring, ülke genelinde kara para aklamadan kripto para işlemlerine kadar fiat işlemlerini yakından takip ediyor. Rus basınında yer alan haberlere göre güvenlik kurumları kripto fiat işlemleri üzerinde çalışmalar hız kazandı.

Rosfinmonitoring’in başkan yardımcısı Herman Neglyad, bankaların takas işlemlerine dikkat etmeye başladıklarını ve dijital varlıkların döviz karşılığı işlemlerinin takip edildiğini söyledi. Neglyad bankaların bu işlemlerle ilgili kendilerine bilgilendirme yapmaya başladıklarını ifade etti. Başka bir Rosfinmonitoring sözcüsüne göre, AML ajansı ve merkez bankası, şüpheli kriptodan fiat işlemlerine kadar olan işlemleri izlemek için bir çerçeve geliştiriyor.

Rusya’da Denetimler Artıyor

Rusya’da Denetimler Artıyor

Federal bir yürütme organı olarak Rosfinmonitoring, doğrudan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e rapor veriyor. Ajansın parlamentodaki sözleri, Başkan Putin’in hemen ardından Rosfinmonitoring’i yasadışı sınır ötesi kripto para transferlerine özel dikkat göstermeye çağırıyor .

Rusya’da kriptodan itibari işlemlere kadar olan işlemlere yönelik araştırmalar, ülkede yapılan yasal düzenlemelerin sonucu olarak gerçekleştiriliyor. Başkan Putin tarafından imzalanan Aralık 2020 kararnamesinin ardından, kamu görevlilerinin kripto varlıklarını 30 Haziran 2021’e kadar beyan etmeleri gerekiyor. Bu nedenle bazı kamu görevlilerinin kripto para varlıklarını 1 Nisan’a kadar satması gerekiyor.

Rusya’nın Ocak 2020’de yürürlüğe giren büyük kripto yasası , ülkedeki kripto para birimleri için bazı yasal temeller oluşturdu. Rusya’da sanal para sahipliğine izin verilirken, Bitcoin ve diğer dijital varlıklar, rubleyi yalnızca Rusya Federasyonu içinde yasal ödeme aracı olarak tanıdığı için bir değişim aracı olarak kullanılamıyor. Devlet Duması, şubat ayında ülkede kripto vergilendirmesi getirecek yeni bir yasama teklifini düşündüğünü duyurmuştu.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum