Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Rusya Kripto Paraları Tanıma Konusundaki Tavrını Açıkladı

Rus hükümeti, Bitcoin ve diğer kripto varlıkları resmi olarak tanımaya henüz hazır değil.
Rusya Kripto Paraları Tanıma Konusundaki Tavrını Açıkladı

Kripto paraların kullanım alanları ülkeler tarafından son dönemde daha fazla tartışılıyor. El Salvador, bugün Bitcoin’i yasal ödeme aracı olarak kabul ettiğini duyurdu. Diğer yandan Rus hükümeti, BTC’nin resmi para olarak kabul edilme ihtimaline dair görüşlerini paylaştı.

Kremlin sözcüsü Dmitry Peskov, Rusya’nın Bitcoin’i yasal ihale olarak tanımak için hiçbir nedeni olmadığını söyledi. Peskov, Bitcoin gibi kripto para birimlerini geleneksel para araçlarıyla uyumlu hale getirmenin ülkenin finansal ve ekonomik sistemine zarar vermekten başka bir şey getirmeyeceğini belirtiyor.

Rusya, Ocak ayında ülkenin ana kripto yasası olan Dijital Finansal Varlıklar kapsamında kripto para birimi ödemelerini ülkede resmi olarak yasakladı. Yasa, Rusların Bitcoin gibi kripto para birimleri satın almasını veya ticaretini yasaklamıyor.

Mayıs ayında bazı Rus milletvekilleri, kripto ödemelerine sözleşme aracı olarak izin verecek değişiklikleri göz önünde bulundurarak, yasağın kısmen geri alınmasını teklif etmişti.

El Salvador’un Bitcoin’i yasal ödeme aracı olarak kabul etmesinin ardından, Panama Cumhuriyet’inde de benzer gelişmeler yaşanabilir. Ülkede kripto paraların alternatif ödeme yöntemi olarak kullanılması için yasa teklifi hazırlandığı bildirildi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum