Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rusya’da Kripto Para Piyasasının 500 Milyar Dolara Ulaştığı Söylendi

Ülkedeki düzenlemelere rağmen, kripto paralara ilgi artıyor.
Rusya’da Kripto Para Piyasasının 500 Milyar Dolara Ulaştığı Söylendi
Son Güncelleme: 
Yorum

Blockchain Life’ın kurucusu Sergei Khitrov, Rusya’daki kripto para birimi düzenlemesinin durumu hakkında değerlendirmelerde bulundu. Khitrov kendi endüstri tecrübesine dayanarak, Rus kripto piyasasının 550 milyar dolardan fazla olduğunu tahmin ediyor.

Ayrıca, Rus hükümetinin sektör için daha rahat düzenlemeler sağlaması durumunda, ülkedeki kripto şirketlerinin yılda 4 milyar dolar vergi ödeyebileceğini söyledi.

Rus düzenleyicilerin son birkaç yıldır sektörün çıkarlarını görmezden geldiğini belirten Khitrov, yerel kripto şirketlerinin yasa dışı faaliyet göstermeye devam etmekten veya hayatta kalmak için diğer yargı bölgelerine kaçmaktan başka bir şey yapamadığını söyledi.

Ülkede büyük bir pazar potansiyeli olduğuna dikkat çeken Khitrov, yerli bir borsa olmadığının altını çizdi. Yönetici, çeşitli hükümet yetkilileriyle kripto yasasını müzakere edebileceğini ve düzenleyicilerin yatırımcıların diğer yetki alanlarına kaçtığını gördüklerini belirtti.

Khitrov’a göre, Rus hükümeti büyük kripto şirketlerini eve getirmenin yollarını arıyor ancak endüstrinin taleplerini karşılayamıyor. 2017 yılında kurulan Blockchain Life forumu, yılda iki kez gerçekleşen büyük bir Rus kripto para birimi etkinliğidir. Khitrov değerlendirmelerini bu yıl düzenlenen forumda paylaştı.

Forumda Huobi ve Exmo gibi büyük küresel kripto borsalarından yöneticilerin yanı sıra büyük ölçüde Çin Bitcoin madencilik donanımı perakendecilerini temsil eden yerel kripto girişimcileri yer aldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%