Yatırım yapmaya başla!

Rusya’dan Kripto Para Araştırmacılarına 2,5 Milyon Ruble Ödül!

Rusya kripto para piyasasını iyice kurcalamaya devam ediyor. Şimdi de bir ihale ile araştırmacılara 2,5 milyon ruble vermeyi planlıyor. Detaylar haberde;
Rusya’dan Kripto Para Araştırmacılarına 2,5 Milyon Ruble Ödül!

Rusya’nın kripto para dünyasına ne kadar ilgili olduğu hepimizin malumu. Ethereum mucidi Vitalik Buterin ile sıkı ilişkiler kuran Vladimir Putin’in desteği kripto para piyasasına tam. Ayrıca önde gelen Rus üniversiteleri kripto para dersi vermeye başlayacak. Tüm bunlara en olarak Rusya Maliye Bakanlığının bitcoini yasallaştırmak için çeşitli girişimlerde bulunduğu da biliniyor.

Rusya şimdi ise kripto para araştırmacılarına 2,5 milyon ruble ödül vereceğini açıkladı.

Rusya Araştırmalara 2,5 Milyon Ruble Ödül Verecek

Rusya Devlet Duması, kripto para, blockchain ve ICO’lar üzerine detaylı araştırmacalar yapılması için resmi bir ihale başlattı. Bu ihale de birinciye federal bütçeden ayrılacak olan 2,5 milyon ruble ödeme yapılacak. Teklif için son teslim günü ise 10 Ekim olarak açıklandı.

Hükümetin ihale ile ilgili yayınladığı bilgilere göre; Devlet Duması, kripto paralar, ICO’lar ve blockchain teknolojisini kapsayan detaylı bir finansal araştırma istiyor.

Kripto Para Teknoloji Araştırmaları Yapılacak

Yapılan başvurular, ihale sonlandıktan sonra 17 Ekim’e kadar incelenecekler. Bu inceleme sonunda da birinciye 2,5 milyon ruble (yaklaşık 43,400 dolar) verilecek.

2,5 Milyon Ruble Ödül

Verilen bilgilere göre birinci olmak isteyen kişi veya kurumlar, kripto para piyasası analizlerinin yanında, ICO’ların geleneksel yatırım toplama kanallarına alternatif olup olamayacağını da araştırmalı. Oldukça detaylı bir finansal teknoloji araştırma çalışması olacağı da bu şekilde anlaşılıyor.

Projenin görev tanımı içerisinde ekonomiye olumsuz etki edebilecek risk ve potansiyel tehditlerin tanımlanması da yer alıyor.

Rusya Kripto Para Projesi Görev Tanımı

Araştırmanın görev tanımı resmi merciler tarafından şu şekilde yapıldı; blockchain, ICO ve kripto paraların oluşması için gerekli önkoşullar, Rusya mali piyasası için gelecekteki beklentilerin değerlendirilmesi ve farklı mevzuat düzenlemeleri yaklaşımı gibi durumlar hesaba katılarak, Rusya ve global sermaye piyasalarına entegre olma olanaklarının araştırılması.

Araştırma ICO’ların yatırım kaynaklarını harekete geçirmek için nasıl sürdürülebilir bir kanal olarak kullanılabileceğini de kapsıyor.

Rusya ICO'lara Önem Veriyor

Rusya’nın ICO’ları da fazlasıyla önemsediği anlaşılıyor ve bunun kendine has regülatif bir yapı geliştirilebileceğine dair bir inceleme istiyor. Projenin amacı ise mali piyasaya gelecek vadeden teknolojileri entegre etmek için bir yasama inisiyatifi oluşturmak ve bunların geliştirilmesini, düzenlenmesini kanun yoluyla garantiye almak. Buna karşın Rusya Merkez Bankası, kripto paralara karşı tavrını açıklamış ve gerçek paranın yerini alamayacağını söylemişti. Bakalım gelişmeler, hükümeti mi yoksa merkez bankasını mı yanıltacak!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum