Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rusya Kanıtladı: ABD Ukrayna’da Laboratuvarları Finanse Ediyor!

Sergey Şoygu, ABD’nin Ukrayna üzerinden askeri biyolojik silahlandırma için ödenek çıkardığını kanıtladı. İşte detaylar;
Rusya Kanıtladı: ABD Ukrayna’da Laboratuvarları Finanse Ediyor!
Son Güncelleme: 
Yorum

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu bugün Pentagon’un Şanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) üye ülkelerinin savunma şefleri toplantısında açıklamalarda bulundu. ABD ve müttefiklerinin, Ukrayna’daki çatışmayı Rusya’ya karşı bir bahane olarak kullandığını söyledi.

Rusya’ya karşı sert bir yaptırım ve bilgi savaşı başlatıldığını savunan Şoygu, Ukrayna’daki çatışmanın bunun için bir bahane olduğunu vurguladı. Bağımsız bir dış politika izleyen diğer ülkelere uyarıda bulundu.

Bakan Şoygu, Rusya’nın Avrupa’da yeni koşullar altında istikrarın yasal temellerini oluşturmak için önemli çabalar gösterdiğini ifade etti ve şöyle ekledi:

“Ancak, Washington liderliğindeki Batı, karşılıklı güvenlik garantileri konusundaki endişelerimizi, özellikle Ukrayna’nın tarafsız statüsüyle ilgili kaygılarımızı dikkate almayı reddetti.”

Batı’nın NATO’nun uyguladığı sınır yakınındaki muharebe silahlarının konuşlandırılması ve askeri faaliyetleri durdurması gibi Rusya için çok önemli olan bazı konuları görmezden geldiğini vurgulayan Şoygu, “Ukrayna’nın Rusya’ya karşı bir melez savaşta araç olarak seçildi.” diyerek dikkat çekti.

Şoygu, ŞİÖ üyelerine doğrudan tehdit oluşturan ve biyolojik silah bileşenleri geliştiren biyolojik laboratuvarın, ABD tarafından Ukrayna’da 30’dan fazla faaliyetlerinin finanse edildiğini bildirdi.

Ukrayna’daki özel askeri operasyon sırasında ortaya çıkarılan kanıtlara dikkat çeken Şoygu, ABD Savunma Bakanlığı’nın Ukrayna’daki 30’dan fazla biyolojik laboratuvarı finanse ettiğini açıkladı.

Son derece tehlikeli araştırmaların gizlice yürütüldüğünü savunan Şoygu, projenin biyolojik silah bileşenlerini geliştirmek ve epidemiyolojik durumun istikrarsızlaştırmak için yeni yolların test edildiğini duyurdu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu