Yatırım yapmaya başla!

70 Yıl Sonra Rusya ve Japonya Barış Anlaşması İmzalamak İstiyor

Japonya ve Rusya’nın cumhurbaşkanları 2. Dünya Savaşı’ndan 70 yıl sonra iki ulus arasında barış anlaşması yapma arzusunu dile getirdi. İşte ayrıntılar;
70 Yıl Sonra Rusya ve Japonya Barış Anlaşması İmzalamak İstiyor

Japonya Cumhurbaşkanı Shinzo Abe Çarşamba günü Vladivostok’taki Doğu Ekonomik Forumu’nda Rusya ile ilişkilerin sınırsız potansiyele sahip olduğunu, 2. Dünya Savaşı’nın sona ermesinden bu yana 70 yıldan uzun süredir devam eden Japonya ve Rusya arasında henüz bir barış anlaşmasının bulunmamasının anormal olduğu konusunda Sayın Putin ile hemfikir olduklarını belirtti.

Doğu Ekonomik Forumu’nun 4. yılında alınan barış anlaşması sinyalleri katılımcıların dikkatini çekti.

60'tan Fazla Ülke 6000'ten Fazla Yatırımcı Kuzeydoğu Asya’da 60’tan fazla ülkeden 6.000’den fazla katılımcıyı çeken ekonomik kalkınma, işbirliği ve yatırım projelerini kapsayan Doğu Ekonomik Forumu’nun 4. yılında iki lider karşılıklı mütabık.

Forumda konuşan Putin Rusya ve Japonya askeri birliklerinin ilk kez işbirliği yaptığını, iki ülkenin bu yıl barış anlaşması imzalaması gerektiğini dile getirirken sözlerine, anlaşmayı herhangi bir ön koşul olmaksızın imzalayalım diye devam etti.

Rusya ve Japonya 2. Dünya Savaşı’ndan bugüne pasifik adaları zinciri üzerinde bir anlaşmazlık ile ilgili.

Bölgesel Bir GerginlikBildiriler yapıldıktan kısa bir süre sonra Japonya hükümeti sözcüsü Japonya’nın bir anlaşmayı imzalamadan önce kuzeydeki adalar sorununun çözümüne dair Japonya’nın konumlandırılmasında hiçbir değişiklik olmayacağını belirten bir bildiri yayınladı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum