Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rusya İnsani Koridorlar için Ateşkes İlan Etti

Savaşın 10. gününde Rusya’dan kısmi ateşkes hamlesi geldi. Rusya Savunma Bakanlığı’ndan yapılan son dakika insani koridor açıklamasının detayları aşağıda;
Rusya İnsani Koridorlar için Ateşkes İlan Etti
Yorum

Rusya Savunma Bakanlığı, bugün Ukrayna’nın Mariupol ve Volnovakha şehirlerinden insani koridorlara izin vermek için kısmi ateşkes ilan ettiğini duyurdu.

Rus haber ajanslarının aktardığı bakanlık açıklaması şu şekilde yapıldı:

“Moskova saatiyle sabah 10.00 itibarıyla, Rus tarafı ateşkes ilan etti ve sivillerin Mariupol ve Volnovakha’dan ayrılmalarına izin vermek için insani koridorların açıldığını duyurdu.”

Rusya ile Ukrayna heyetleri 3 Mart Perşembe günü ikinci müzakereleri gerçekleştirmiş ve görüşmede sivillerin güvenli bir şekilde tahliye edilmesi için insani koridor açılması konusunda anlaşma sağlanmıştı.

Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen dün yaptığı açıklamada Ukrayna’yı ellerindeki tüm araçlarla desteklemeye devam edeceklerini belirtmiş, birinci önceliğin güvenli insani koridor olduğunun altını çizmişti.

Buna göre Rusya Savunma Bakanı Sergei Shoigu’nun dün Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres ile görüştüğü bildirilmişti. Sivillerin güvenli tahliyesini sağlamak ve insani yardımı koordine etmek için kullanılabilecek mekanizmaları tartıştıkları söylenmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu