Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rusya ile Ukrayna Sivillerin Tahliyesinde Anlaştı

Ukrayna – Rusya müzakerelerinin ikinci turu sona erdi. Kısıtlı bilgi alınırken, sivil halkın güvenle tahliye edilmesi konusunda anlaşıldığı öğrenildi.
Rusya ile Ukrayna Sivillerin Tahliyesinde Anlaştı
Son Güncelleme: 
Yorum

Rusya ve Ukrayna heyetleri arasındaki müzakerelerin ikinci turu, Belarus’un Brest kentinde yapıldı. Birincisi 28 Şubat’ta yapılan müzakereden sonuç alınamamıştı. İkincisi ise dün yapılması planlanırken çeşitli sebeplerden dolayı 3 Mart’a kaldı.

Bugün yapılan ve az önce sona eren ikinci görüşmede kısmen olumlu bir karar alındı. Kaynakların aktardığı bilgiye göre sivillerin tahliyesinde ortak insani koridor sağlanması konusunda görüş birliğine varıldı.

Ukraynalı temsilci, müzakerelerin üçüncüsünün de yakın zamanda yapılması konusunda anlaşıldığını söyledi. Bugün alınan kararın sivillerin tahliyesinde olası geçici ateşkesi içerdiği bildirildi. Savaş sekiz günü geride bırakırken, ateşkesin ne zaman başlayacağına dair net bir bilgi henüz ortada yok.

Müzakereden önce Kremlin’den yapılan açıklamada, “Özel harekatın görevleri her halükarda yerine getirilecek. Müzakereleri geciktirme yoluyla zaman kazanma girişimleri ise sadece müzakere pozisyonumuzda Kiev’e yönelik ek talepler ortaya çıkmasına yol açıyor.” ifadesi kullanılmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu