Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rusya: Gelişmekte Olan Ülkeler Gelişmiş Ekonomileri Dışlıyor

Rusya Maliye Bakanı Siluano, küresel ekonomide değişimlerin yaşandığı bir döneme girildiğini ve ilk akut aşamasında olunduğunu savundu. İşte detaylar;
Rusya: Gelişmekte Olan Ülkeler Gelişmiş Ekonomileri Dışlıyor
Yorum

Rusya Maliye Bakanı Anton Siluanov, başkent Moskova’daki bir forumda küresel ekonomiye ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Siluanov açıklamasında, küresel ekonomide değişimlerin yaşandığı bir döneme girildiğini vurguladı.

Küresel ekonomik düzenin değişim sürecinde olduğuna işaret ederek, şu anda ilk akut aşamasında olunduğunu ileri sürdü. Ekonomik düzendeki değişim sürecinde ise gelişmekte olan ülkelerin gelişen ülkeleri dışladığını savundu.

Rusya Uluslararası Ticarette Ulusal Para Birimini Kullanmayı Artıracak

Rusya’nın uluslararası ticarette ulusal para birimlerini kullanmayı artırarak devam edeceğinin altını çizen Siluanov, “Bu bizim için öncelik. Çünkü Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in dediği gibi doları terk eden biz değiliz, dolar bizi terk etti ve ticarette kullanmak tehlikeli hale geldi.” dedi.

Rus Maliye Bakanı Siluanov yaptığı açıklamada başta ruble olmak üzere, dijital ve dost ülkelerin para birimlerini daha fazla kullanacaklarının altını çizdi.

Küresel ekonominin de bir değişim sürecinde olduğunu dile getirerek, “Küresel ekonomik düzenin değişim sürecinde yaşanan ilk akut aşamadayız.” ifadeleri ile dikkat çekti.

Anton Siluanov, gelişmekte olan ülkelerin gelişen ülkeleri dışladığını ve bu sebeple sadece günümüzde değil gelecekte de küresel ve siyasi sistemin şekilleneceğine öne sürdü. Bu düşünler kapsamında adımların atılması gerektiğine dair yorumda bulundu.

KAYNAK: Anadolu Ajansı

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu